Професійні блогери: Як заробити на онлайн-щоденнику

Дехто таким чином створює собі відмінний від справжнього образ, а іншим блог допоміг знайти себе у цілком реальному житті.

Вона просто організувала весілля своєї мрії, а потім похвалилася фотографіями в Інтернеті. Поїхала відпочивати, а повернулася вже відомою: світлини обійшли сайти з усього світу, а найдопитливіші користувачі з’ясували: наречену в чорному звати Ірина Толстова, а в мережі вона відома як блогерка Пушба.

У блозі мама тепер уже двох дітей відверто й без прикрас описує, як вони з’являлися на світ, ділиться власним досвідом виховання малюків, коментує все, що її цікавить, і викладає свої фото. Вони шокують, приваблюють чи відштовхують, але не залишають байдужим, бо в них правда життя.

Звичайно, фотосесія у Пушби недешева – мінімум сто доларів, однак гроші вона бере не за роботу, а за час, що проводить із людиною. Вона й образ підбере, і нафарбує, і створить необхідний настрій. У черзі на перевтілення – люди з різних міст і навіть країн – насамперед діти, а також не закомплексовані дорослі – вагітні чи нефотогенічні.

Натомість один з найпопулярніших блогерів ru-нету і ua-нету Ігор Бігдан шукає в мережі будь-що цікаве для нього і викладає це в Живому Журналі. Туди щодня заходять 50, а то й 80 тисяч користувачів.

«Я беру якусь новину, особливо політичні я люблю, або якусь, може, картинку цікаву, і супроводжую своїм коментарем. Це все майже, але цього достатньо, щоб люди зрозуміли, що я думаю», – каже блогер Ігор Бігдан.

Спочатку це було хобі, потім Ігор почав заробляти на цьому. І тепер рекламодавці платять за те, що їхня інформація з’являється у постах Бігдана. Суму прибутків він не афішує, але погоджується, що тепер Живий Журнал – його основний заробіток.

Універсального рецепту успіху, на думку Бігдана, немає, адже розкрутити й монетизувати блог – це різні цілі.

«Почати треба, мабуть, з популярного – роби те, що ти любиш, роби це краще за всіх, і пиши про це в блог. Заробляти на блогу можна тоді, коли до тебе вже прислухаються», – говорить Ігор Бігдан.

Інтернет дає багато можливостей для самореалізації і, водночас, жодних гарантій. Певно лише одне: якщо людина займається тим, що їй справді подобається, то більші шанси стати відомим чи навіть перетворити улюблене заняття на роботу.

//Марічка Лотоцька, «ФАКТИ», ICTV

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад