Професійні блогери: Як заробити на онлайн-щоденнику
Дехто таким чином створює собі відмінний від справжнього образ, а іншим блог допоміг знайти себе у цілком реальному житті.
Вона просто організувала весілля своєї мрії, а потім похвалилася фотографіями в Інтернеті. Поїхала відпочивати, а повернулася вже відомою: світлини обійшли сайти з усього світу, а найдопитливіші користувачі з’ясували: наречену в чорному звати Ірина Толстова, а в мережі вона відома як блогерка Пушба.
У блозі мама тепер уже двох дітей відверто й без прикрас описує, як вони з’являлися на світ, ділиться власним досвідом виховання малюків, коментує все, що її цікавить, і викладає свої фото. Вони шокують, приваблюють чи відштовхують, але не залишають байдужим, бо в них правда життя.
Звичайно, фотосесія у Пушби недешева – мінімум сто доларів, однак гроші вона бере не за роботу, а за час, що проводить із людиною. Вона й образ підбере, і нафарбує, і створить необхідний настрій. У черзі на перевтілення – люди з різних міст і навіть країн – насамперед діти, а також не закомплексовані дорослі – вагітні чи нефотогенічні.
Натомість один з найпопулярніших блогерів ru-нету і ua-нету Ігор Бігдан шукає в мережі будь-що цікаве для нього і викладає це в Живому Журналі. Туди щодня заходять 50, а то й 80 тисяч користувачів.
«Я беру якусь новину, особливо політичні я люблю, або якусь, може, картинку цікаву, і супроводжую своїм коментарем. Це все майже, але цього достатньо, щоб люди зрозуміли, що я думаю», – каже блогер Ігор Бігдан.
Спочатку це було хобі, потім Ігор почав заробляти на цьому. І тепер рекламодавці платять за те, що їхня інформація з’являється у постах Бігдана. Суму прибутків він не афішує, але погоджується, що тепер Живий Журнал – його основний заробіток.
Універсального рецепту успіху, на думку Бігдана, немає, адже розкрутити й монетизувати блог – це різні цілі.
«Почати треба, мабуть, з популярного – роби те, що ти любиш, роби це краще за всіх, і пиши про це в блог. Заробляти на блогу можна тоді, коли до тебе вже прислухаються», – говорить Ігор Бігдан.
Інтернет дає багато можливостей для самореалізації і, водночас, жодних гарантій. Певно лише одне: якщо людина займається тим, що їй справді подобається, то більші шанси стати відомим чи навіть перетворити улюблене заняття на роботу.
//Марічка Лотоцька, «ФАКТИ», ICTV
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...