Вивчаємо мову грошей: який кредит вигідніший

Український ринок кредитування застиг. Найгірше з довгостроковими і великими позиками: автокредитуванням та іпотекою, трохи краще – зі споживчими кредитами, кажуть експерти. Населення в основному робить лише короткострокові вклади – до шести місяців. Відповідно, банки обмежені в довгострокових ресурсах. А недолік гривні призводить до зростання кредитних ставок. 
«Єдина можливість отримати позику на нерухомість – через Державну іпотечну установу, яка відновила рефінансування банківських іпотечних програм. Кредити на авто банки пропонують під досить високі відсотки – вони мають маленький попит», – каже фінансовий експерт Ігор Шевченко.

Найближчим часом, на думку фінансових аналітиків, чекати зниження процентних ставок, як і їх зростання, не варто. Першому, як мінімум до виборів, перешкоджатиме політична нестабільність, другому – низька платоспроможність населення. Звертаючись за кредитом, треба враховувати різницю між заявленою банком і ефективною (реальною) процентною ставкою, яка враховує усі фактичні витрати позичальника по кредиту, включаючи оплату комісій та обслуговування рахунку.
За словами фінансистів, якщо в автокредитуванні «прихований» рядок витрат може складати близько 5%, то в деяких видах споживчих позик, при заявлених 0,01%, – у декілька разів більше, аж до усієї суми процентної ставки.
Перед тим, як УЗЯТИ КРЕДИТ
Щоб не прогадати при укладанні договору, дотримуйтеся обов'язкових правил:
1. Краще звертатися за кредитом до великого банку з хорошою репутацією.
2. Не треба «вестися» на акції і «нулі» в процентних ставках – особливо, якщо в депозитах вказаний чималий відсоток прибутку. Пам'ятайте, що гроші мають свою вартість.
3. Банк зобов'язаний повідомити клієнта про сукупну суму усіх платежів і надати на руки другий екземпляр кредитного договору, який можна обговорити з юристом.
4. Оцініть свої витрати на погашення кредиту. Вони не повинні перевищувати 50% від «чистого» доходу, з вирахуванням комунальних платежів і плати за житло. Це дозволить вчасно вносити гроші і зберегти позитивну кредитну репутацію.
www.minprom.ua
Підготував Анатоль БАС

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад