Вивчаємо мову грошей: який кредит вигідніший
Український ринок кредитування застиг. Найгірше з довгостроковими і великими позиками: автокредитуванням та іпотекою, трохи краще – зі споживчими кредитами, кажуть експерти. Населення в основному робить лише короткострокові вклади – до шести місяців. Відповідно, банки обмежені в довгострокових ресурсах. А недолік гривні призводить до зростання кредитних ставок.
«Єдина можливість отримати позику на нерухомість – через Державну іпотечну установу, яка відновила рефінансування банківських іпотечних програм. Кредити на авто банки пропонують під досить високі відсотки – вони мають маленький попит», – каже фінансовий експерт Ігор Шевченко.
Найближчим часом, на думку фінансових аналітиків, чекати зниження процентних ставок, як і їх зростання, не варто. Першому, як мінімум до виборів, перешкоджатиме політична нестабільність, другому – низька платоспроможність населення. Звертаючись за кредитом, треба враховувати різницю між заявленою банком і ефективною (реальною) процентною ставкою, яка враховує усі фактичні витрати позичальника по кредиту, включаючи оплату комісій та обслуговування рахунку.
За словами фінансистів, якщо в автокредитуванні «прихований» рядок витрат може складати близько 5%, то в деяких видах споживчих позик, при заявлених 0,01%, – у декілька разів більше, аж до усієї суми процентної ставки.
Перед тим, як УЗЯТИ КРЕДИТ
Щоб не прогадати при укладанні договору, дотримуйтеся обов'язкових правил:
1. Краще звертатися за кредитом до великого банку з хорошою репутацією.
2. Не треба «вестися» на акції і «нулі» в процентних ставках – особливо, якщо в депозитах вказаний чималий відсоток прибутку. Пам'ятайте, що гроші мають свою вартість.
3. Банк зобов'язаний повідомити клієнта про сукупну суму усіх платежів і надати на руки другий екземпляр кредитного договору, який можна обговорити з юристом.
4. Оцініть свої витрати на погашення кредиту. Вони не повинні перевищувати 50% від «чистого» доходу, з вирахуванням комунальних платежів і плати за житло. Це дозволить вчасно вносити гроші і зберегти позитивну кредитну репутацію.
www.minprom.ua
Підготував Анатоль БАС
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...