Інтуїція: перше рішення найвірніше
Покладайтеся на свою інтуїцію, коли ставите будь-які цілі, тому що найчастіше вона виявиться права, з’ясували вчені.
Згідно з дослідженням канадського Університету Альберта, коли справа стосується розробки майбутніх планів, ваша підсвідомість є набагато розумнішою, ніж ви думаєте, і може стати сильним мотиваційним чинником.
Сара Мур (Sarah Moore) зі Школи Бізнесу Альберта та її колеги з університетів Дьюк і Корнелл стверджують, що несвідоме почуття по відношенню до оточуючих нас об’єктів впливає на досягнення довгострокових цілей.
У дослідженні вивчалося, чи має підсвідомість яке-небудь відношення до цілей людини, і як вона продовжує впливати на відчуття, як тільки мета досягнута, в незалежності від того чи був результат успішним чи ні.
За останні роки, вчені, які часто критикували теорію Зигмунда Фрейда, стали визнавати, що його ідеї щодо підсвідомості є правильними, і що наші рішення і відчуття багато в чому залежать від речей, які ми не усвідомлюємо.
Сара Мур підкреслила, що попередні дослідження продемонстрували, що коли справа стосується короткочасних, кінцевих цілей, як наприклад, реагування на основні потреби, такі як спрага і голод, наша підсвідомість оцінює об’єкти і формує переваги, ґрунтуючись на тому, чи допоможе конкретний об’єкт досягти цієї мети. Так, наприклад, якщо ви відчуваєте спрагу, то будете сприятливо оцінювати джерела води, як наприклад фонтан або пляшку Кока-Коли, а не шоколад.
Однак, як тільки мета буде досягнута, ці ж об’єкти будуть оцінюватися по-іншому.
Як тільки ви вгамували спрагу, ви більше не будете позитивно оцінювати фонтан, так як ви досягли мети. Але щодо довгострокових цілей, все відбувається трохи інакше.
У дослідженні увагу було сфокусовано на довготривалих цілях, як наприклад, досягнення освітніх цілей або схуднення.
В обох випадках, процес є таким же: підсвідомість знаходить і позитивно оцінює об’єкти і сприяє тому, щоб навколишнє середовище підтримувало ці цілі. Але на відміну від короткочасних цілей, підсвідомість продовжує позитивно оцінювати об’єкти, пов’язані з метою, навіть після того, як був досягнули певний рівень успіху. Цей феномен вказує на невизначену природу цілей.
Якщо ми успішно виконуємо невеликі кроки щодо довгострокових цілей, це перетворюється в цикл: ми робимо невеликий крок, досягаємо успіху, отримуємо позитивні емоції і продовжуємо бути задоволеними щодо довгострокової мети. При цьому процесі ми найімовірніше зробимо наступний крок стосовно досягнення нашої мети.
Дивним було те, як учасники дослідження реагували на об’єкти після невдачі. Дослідники виявили, що невдача приводила до того, що об’єкт оцінювався як нейтральний. Наша підсвідомість при цьому як би говорить, що зараз не час переслідувати цю мету і при невдачі на час залишає об’єкт у спокої, переключаючись на інші цілі.
За матеріалами: www.dailymail.co.uk
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18666
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 32750 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...