Топ-5 найсучасніших професій
Більшість нових спеціальностей з'являються на стику ІТ та інших сфер. Найближчим часом активно розвиватимуться наступні професії: IT-юрист, архіваріус цифрових даних, менеджер з бізнес-інформації, архітектор корпоративної інформації. З тих перспективних професій, з яких кадровий ринок вже сформований і знаходиться у стадії активного зростання, варто відзначити наступні: відеодизайнер, фахівець із захисту інформації, розробник ПЗ для мобільних платформ, системний аналітик, маркетолог з он-лайн сервісів/інтернет-маркетолог. Конкурс на ці позиції коливається в діапазоні 0,8-1,5 резюме на вакансію. Це означає, що таких фахівців на ринку мало.
Нові професії багатьом поки незрозумілі: які обов'язки у таких фахівців, які вимоги до них пред'являє працедавець. Більшість з них належать до так званих «вузьких» спеціальностей. Вони в дефіциті, і працедавцеві доводиться добре постаратися, щоб знайти такого співробітника. Окрім того, в епоху, коли для більшості бізнес-процесів потрібні високошвидкісні комунікаційні ресурси, постійний доступ до Інтернету став обов'язковою вимогою для представників багатьох професій. Якщо зв'язок завжди під рукою, сучасні працедавці готові надати своїм співробітникам можливість віддаленої роботи. І це стосується усіх нових сучасних професій.
1. Онлайн-рекрутер
Раніше рекрутери шукали людей в газетах, на різних заходах. Зараз більшість вакансій зосередилися на просторах всесвітньої мережі. Претенденти розміщують свої резюме на спеціалізованих сайтах, пишуть про себе в онлайн-журналах, в соціальних мережах. А великі компанії наймають фахівців, щоб шукати нових співробітників в Інтернеті. Онлайн-рекрутери також сьогодні затребувані як аналітики в кадрових і рекрутингових агентствах, де вони проводять загальний моніторинг Інтернет-простору. Цікаво, що онлайн-рекрутер має вміти простежити «історію» людини за її соціальними контактами.
2. Проектувальник призначеного для користувача інтерфейсу (він же юзабіліті-фахівець або юзабіліті-інженер)
Сувора конкуренція змушує виробників програмного забезпечення все більше уваги приділяти зручності користувача при роботі з програмою, тобто ретельніше проектувати її інтерфейс. Раніше у більшості IT-компаній цей дуже важливий і відповідальний етап найчастіше розподіляється між дизайнером і програмістом. Сьогодні розробка інтерфейсу виділяється в окрему спеціалізацію. Професію юзабіліті-інженера можна вважати однією із спеціалізацій інженерної психології та ергономіки. За кордоном ця спеціальність викладається як в психологічних, так і в технічних ВНЗ.
3. Директор інтернет-магазинів
Останнім часом на job-ресурсах з'являються заявки на директорів онлайн-магазинів. По суті йдеться про менеджерів, які мають хорошу бізнес-освіту, розуміють загальні принципи Інтернет-торгівлі, володіють інструментарієм у галузі програмування. Онлайн-торгівля нестримно набирає обертів. Тому професіонали в цій сфері будуть усе більш затребуваними.
4. Тестувальник програмного забезпечення
Ці професіонали йдуть слідами програмістів, вишукуючи помилки і недоробки в комп'ютерних програмах. Їх головне завдання – поліпшити програмне забезпечення. Тут необхідні допитливий розум і винахідливість – інакше не здогадаєшся, де таяться проблемні місця. Так, наприклад, за деякими даними, в «Microsoft» на одного програміста доводиться два тестувальники.
5. Блогер (він же фахівець з соціальних медіа)
Онлайн-письменники, власники мережевих щоденників можуть «працювати на дядька», ведучи корпоративний Інтернет-журнал, створюючи імідж фірми в мережі, а можуть розкрутити власний ресурс і заробляти за рахунок реклами в ньому. У цій сфері немає жодних вимог до освіти, віку, професії, кваліфікації людини. Головне – уміти грамотно, цікаво писати, знати специфіку онлайн-простору і розуміти, як просувати свій блог або корпоративний ресурс в Інтернеті.
Вже зараз усі намагаються передбачити, які фахівці будуть затребуваними в майбутньому. До топ-5 найпотрібніших професій увійшли інженер органів (вирощування людських органів), пілот космічного корабля, галактичний архітектор, фахівець з соціалізації роботів. Але варто виділити й інші професії майбутнього, наприклад: механік, слюсар, монтажник. Якщо вже зараз попит на них далеко випереджає пропозицію, чого чекати в майбутньому, навіть недалекому?
www.hrliga.com
Підготувала Ярина ЯНТАР
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...