Шпаргалки були, є й будуть!
Майже кожен хоча б раз у своєму житті писав шпаргалки. Саме цій темі й вирішили присвятити нову експозицію в Музеї історії школи в Нюрнберзі (Баварія). Там зібрали найбільшу в Європі колекцію шпаргалок з усього світу.
З 1928 року й до сьогодні, від Танзанії до Коста-Ріки. Така хронологія і географія шпаргалок, які вмістив у себе Музей історії школи у баварському місті Нюрнберґ. На виставці представлено загалом понад 1300 експонатів – від звичайних маленьких записок до справжніх винаходів, які заслуговують якщо не на премію, то хоча б на увагу.
Глобальне явище
Серед таких диво-шпаргалок і затиснуті в старий ручний годинник два «рулончики» з відповідями на підсумковий шкільний іспит 1956 року з Німеччини, і записи на вирізаній стінці пакету з-під соку з Йорданії, й ціла «обойма» шпаргалок у нашитих кишеньках на реміні з Росії. Школярі списували і списують в усьому світі. «У нас є шпаргалки з Китаю, Японії, Танзанії, Намібії, США, Коста-Ріки, Єгипту», - розповіла «Німецькій хвилі» співробітниця музею Кароліна Тайзен.
Таку експозицію із задоволенням відвідують як школярі, так і їхні батьки. Також серед туристів вона користується підвищеною увагою. Багато для кого ця виставка – чергова розвага, адже вона є незвичною, багато хто приходить тому, що тут є «шпаргалка» Леманна (воротаря збірної Німеччини з футболу), розповіла Тайзен. «Та водночас шпаргалки – це те, з чим себе може ідентифікувати кожен, - каже вона. – Те, що можна легко обговорювати між собою, що об'єднує молодих і старих, батьків і дітей».
Унікальний експонат
«Шпаргалка Леманна» - справді унікальний експонат музею. Йдеться не про його шкільні роки, а про ¼ фіналу Чемпіонату світу з футболу 2006-го року, який відбувся в Німеччині. Тоді німецький голкіпер сховав у свою гетру нотатки про те, як звикли бити стандарти аргентинські футболісти. У підсумку Леманн відбив 2 пенальті й вивів свою збірну до півфіналу.
Є в музеї і копія шпаргалки першого канцлера ФРН Конрада Аденауера. Тож, навіть люди такого штибу в дитинстві мали звичку списувати. Тому з'ясувати мотиви й передумови, що керують людиною при створенні шпаргалок, – наукова мета працівників музею і вчених, які займаються шкільною проблематикою.
Більше користі, ніж шкоди
Допомогти вченим у цьому можуть і думки самих відвідувачів, які вони залишають на виставленій у музеї дошці. «Думки дуже різні, що свідчить про те, що тема дуже дискусійна, - каже Тайзен. - Деякі школярі пишуть, що «шпаргалки – це дуже класно, цим треба займатися!». На таке ми навіть не розраховували. З іншого боку, дехто пише дуже критично. Наприклад, що шпаргалки – це самообман».
Навіть викладачі розходяться в своїх поглядах на шпаргалки. Одні засуджують таку практику, інші ставляться до них спокійно, ба навіть вітають шпаргалки – мовляв, для виготовлення справді хорошої «шпори» треба перелопатити купу матеріалу, вибрати найголовніше і ще все це власноруч занотувати. Хочеш чи ні, але після такої роботи хоч щось у голові та залишиться… Виставка шпаргалок у Нюрнберзі триває – до 31 жовтня.
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...