Дискримінація шукачів за віком
Фахівців у віці 35-40 років часто не беруть на роботу, хоча їхній професіоналізм часто вищий, ніж у 30-річних. Як побороти упередження роботодавців?
«Моя робоча спеціальність - професійна фото та відеозйомка, режисер монтажу. При спробі влаштуватися на роботу декілька разів доводилося одержувати відмову, мотивовану тим що я... недостатньо молодий» - розповідає Дмитро, режисер монтажу та відеооператор.
А 40-річний перекладач Олег за останні декілька років одержав п'ять відмов від декількох великих компаній, що займаються організацією семінарів і конференцій. Причина вся та ж - вік.
«Проблема з трудовою дискримінацією за віком сьогодні дійсно дуже актуальна» - підтверджує менеджер з навчання персоналу Ангеліна Волкова.
- А ще зовсім не дуже давно, лише 10 років тому, роботодавці й зовсім віддавали перевагу співробітникам до 35 років». Іноді, звичайно, 40-річним претендентам на роботу відмовляють за цілком об'єктивними причинами.
Наприклад, для роботи, що пов'язана з постійними відрядженнями, більше підходить молодь. Але все-таки, у переважній більшості випадків роботодавець ставиться до підбору персоналу з упередженням, часто навіть не усвідомлюючи цього. «Той факт, що вік співробітника ставлять вище за його професійні навички можна пояснити тим, що вітчизняний ринок поки ще дуже молодий» - пояснює Ангеліна Волкова.
- Наприклад, в Америці, роботодавець на співбесіді просто не має права запитувати претендента про його вік. Не дуже давно одна американська компанія вирішила перевірити, який колектив є більш ефективним у роботі. Для цього було сформовано дві групи - з молодих співробітників, і з працівників, яким за 40. За три місяці друга група показала найвищі результати!».
За спостереженнями Ангеліни Волкової, чим вищою є посада, на яку претендує людина, тим менше претензій до віку. Найбільше впевнено себе почувають фахівці тих сфер, де найбільшу роль грає професіоналізм і досвід. Наприклад, в сфері В2В-продажів вікова дискримінація відсутня практично повністю.
Упевнено при пошуку роботи почувають себе фахівці, які працювали в сферах, де важливим є великий практичний досвід - медицина, юриспруденція, IT. Але й у цьому випадку шанси одержати роботу залежать багато в чому від того, які саме завдання ставляться перед кандидатом.
І якщо необхідною є наявність сучасних навичок і гарна поінформованість і орієнтація в сучасній ситуації, то перевагу цілком можуть віддати молодшому кандидатові.
Як боротися з дискримінацією?
1. Стати сучасним. Додати у своє резюме інформацію про хобі, що пов'язане зі спортом, відкрити аккаунт у соціальних мережах. Ці нескладні прийоми допоможуть вам виглядати сучасніше.
2. Намагайтеся спілкуватися з роботодавцем. Сам роботодавець, можливо, і не відмовив би 40-річному претендентові на місце, і врахував би його досвід і знання. Але часто шукачеві доводиться проходити через «фільтр» кадрових агентств, у якому чітко зазначений припустимий вік кандидата.
3. Більше інформації про себе. Якщо поговорити з роботодавцем особисто не представляється можливим, то крім резюме потрібно скласти ще й супровідний лист. У ньому необхідно викласти всі свої переваги, як професіонала. А якщо ви не маєте жодних унікальних переваг, то варто написати, чому ви хочете працювати саме в цій компанії.
4. Розповідайте роботодавцеві про переваги віку. Про те, що ви не будете тікати з роботи раніше за дитиною у дитячий садок, що ваша відпустка не буде прив'язана до дитячих канікул, і так далі. Варіантів тут багато.
І, нарешті, опишіть роботодавцеві ситуації, у яких вам доводилося працювати з молодими співробітниками або під керівництвом начальника, що був молодшим вас за віком.
За матеріалами timesnet.ru.
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...