Налагоджуємо стосунки з начальником
Ні для кого не є секретом, що швидкість нашого просування кар'єрними сходами залежить від стосунків з босом.
Зараз час самоPR, таким чином потрібно навчитися ефектно подати себе та показати свою роботу у вигідному світлі.
1. Босові – виключно гарні новини!
Бос дуже зайнятий, завантажений проблемами та неприємностями. Не ставай джерелом нових проблем! Намагайся повідомляти босові лише позитивні новини. Якщо щодня ти будеш "вантажити" його негативом, то сформуєш до себе таке ж ставлення. Розповідай босові лише гарне, і ти станеш для нього "променем світла в темному царстві".
Зверни увагу! Перш ніж бігти до боса, щоб повідомити радісну звістку, досконально перевір інформацію, щоб не потрапити в дурну ситуацію.
2. Будь на очах
Ти повинна бути активною на всіх планерках, зборах, обговореннях. Не бійся ставити запитання, пропонувати свої ідеї та вголос аналізувати робочу ситуацію.
Намагайся з будь-якого приводу мати свою думку, але при цьому ніколи не сперечайся із шефом! Активно підтримуй всі його ідеї та пропозиції. Роби компліменти грамотно - щиро хвали всього його починання.
3. Оцінюй ситуацію адекватно
Намагайся бути потрібним працівником і пропонувати свої геніальні ідеї тільки тоді, коли вони потрібні. Якщо на роботі аврал, шеф нервує, а в тебе є нові пропозиції по роботі, залиши їх на потім. Ніколи не бери відгулів, вихідних і відпусток, якщо на роботі кризова ситуація. У такі хвилини ти завжди повинна бути під рукою. Допомагай, стань незамінною та дуже корисною.
4. Не хворій!
Якщо ти постійно на лікарняному, то навряд чи твій бос буде позитивно ставитися до результатів твоєї праці. Бери лікарняний лише в крайньому випадку, якщо захворювання серйозне, інфекційне, і ти не маєш сил вийти на роботу.
5. "Фільтруй" ідеї
Ти повинна бути генератором ідей, але не всі вони гідні твого шефа. Стався уважно до того, що ти пропонуєш. Гарненько обміркуй свої ідеї, наскільки вони корисні для справи, як чітко їх викласти та роби це в писемній формі.
Нерідко бос дуже любить співробітниць, які дарують йому блискучі ідеї. Але при цьому таку ідею він легко може привласнити собі. А ось рухати тебе службовими сходами такий бос не поспішає. Тому свої продумані й аргументовані ідеї найкраще висувати при всьому колективі.
6. Виправдовуй очікування
Спостерігай за своїм начальником і роби висновки, чого він чекає від тебе. Якщо бос не любить приймати важливі рішення вранці - не тривож його своїми питаннями. Твій бос терпіти не може червоний колір? Виключи його зі свого гардероба.
Головне - ніколи не вимовляй фразу: "Я не розумію, чого ти від мене хочеш!" Цією фразою ти не тільки розписуєшся у своєму безсиллі як фахівець, але й ставиш під сумнів професіоналізм боса.
7. Виконуй все, чого від тебе вимагає бос
Навіть якщо завдання здається нездійсненним, намагайся виконати його. Такі фрази, як "це неможливо", "це не входить у мої обов'язки" ти повинна забути. Не здавайся так швидко. Перш ніж відмовитися від завдання, все гарненько обміркуй.
Якщо це насправді нездійсненно, у тебе повинні бути дуже чіткі та конкретні виправдання. Найкраще - запропонувати альтернативний варіант виконання поставленого завдання.
8. Цінуй час боса
Не варто "вантажити" його своїми проблемами, довго та багато розмовляти, постійно вертітися під ногами. Бос подумає, що в тебе мало роботи, і не буде сприймати тебе серйозно.
9. Навчися приймати критику!
Якщо бос робить тобі зауваження, це не означає, що він хоче тебе принизити! Він вказує тобі на помилки, які потрібно виправити. І більше не повторювати! Це конструктивна критика, ображатися на яку значить не бути професіоналом своєї справи. Зрозумій, що у твого боса є своє бачення того, якою повинна бути робота. І він має повне право "підтягувати" твою роботу до свого ідеалу.
Навчися приймати критику та робити правильні висновки. Не потрібно в цій ситуації виправдуватися, сперечатися, а тим більше, плакати. Визнай свою провину й обіцяй більше не повторювати своїх помилок.
10. Не будь підлабузником
Багато підлеглих намагаються вислужитися перед босом будь-якими способами. І починають навушничати, підлабузничати, втиратися йому в довіру. Досвідчений начальник швидко визначає, хто дійсно цінний працівник, а хто намагається їм здаватися. Бос може наблизити підлабузника до себе, але при цьому в душі нехтувати його. І точно не стане оцінювати його як гарного професіонала.
Джерело: http://lady.tochka.net/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...