Як ефективно використовувати рекомендації з попереднього місця роботи?
"Деякі вважають, що рекомендаціям гріш ціна, адже шукачі беруть їх у колег або начальників, з якими в них склалися гарні відносини, - говорить Нігель Парслоу, керуючий директор підрозділу хедхантингової групи Harvey Nash у Великобританії. - Звичайно, до рекомендацій треба ставитися з неабиякою часткою скептицизму, особливо коли мова йде про особисті рекомендації". Проте, характеристика з попереднього місця роботи може допомогти, коли з двох рівних кандидатів треба вибрати кращого. Це остання перешкода, яку шукач повинен перебороти, щоб одержати роботу, говорить Корінн Майллс, керуючий директор компанії Personal Career Management.
«Ніколи не розміщуйте рекомендації в резюме. Це можливо за однієї умови - якщо мова йде про видатну характеристику ваших робочих досягнень. Надавайте рекомендації роботодавцеві лише після того, як вам уже зробили пропозицію про наймання на роботу», - радить Майллс.
Не забудьте попередити колишніх колег, які надали вам рекомендацію, про те, що їхньою думкою можуть поцікавитися. «Подзвоніть та скажіть: « Така-то організація буде дзвонити тобі, вони можуть запитати про такі-то мої якості та навички». Нагадайте колишньому колезі або начальникові про ваші досягнення. Ви повинні дати якнайбільше інформації та полегшити людині завдання рекомендувати вас на нове місце роботи, - пояснює вона.
«Не вимагайте, щоб здобувач надав вам рекомендацію в письмовому виді, - говорить Мойра Бенінгсон, засновник хедхантинговой фірми MBS Group. - Краще 10 хвилин поговорите з людиною по телефону, і ви зрозумієте набагато більше, ніж зрозуміли б з довгого листа». Вслухайтеся в те, що говорять колишні колеги вашого кандидата, і ви вловите, про що вони хочуть розповідати, а про що воліють промовчати. Навіть тон їхнього голосу багато про що розповість вам. «Іноді рекомендодавці говорять: “Ви задаєте мені не те запитання”. Або ж взагалі не хочуть відповідати. Це тривожний сигнал», - вважає Майллс.
Бенінгсон стверджує, що запитання треба задавати упереміж - то загальні, то специфічні: «Запитайте, наскільки добре містер Х справлявся з операційним постачанням. А як взагалі йшло постачання в цій компанії? Що говорили про процес постачання інші?»
Роботодавці часто збирають інформацію про кандидата й через соціальні мережі. «Це може стати джерелом позитивного відгуку про вас як про кандидата - особливо, якщо постачальники та клієнти добре відгукнулися про вас у соціальних мережах», - зауважує Майллс.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...