Комп'ютерний варикоз, або недуги офісного працівника

Комп'ютерний варикоз, або недуги офісного працівника

Всім відомо, що сидяча робота шкідлива для організму. Але мало хто знає, до яких саме хвороб може привести щоденне восьмигодинне сидіння за комп'ютером. Ось перша десятка офісних недугів.

Синдром сухого ока
Офтальмологи називають цей синдром "офісним". Симптоми - почервоніння, сухість, відчуття піску в очах. Виникає через постійне носіння контактних лінз, довге перебування в приміщенні, де є комп'ютери й кондиціонери. Незручні лінзи наносять рогівці мікротравми - відкрита дорога для інфекцій. Якщо запустити хворобу і вчасно не звернутися до лікаря, можна опинитися на операційному столі. До цієї хвороби, за статистикою, схильний кожен 20-й житель Землі.

Неофобія
Це боязкість будь-яких нововведень. Ті, хто страждає таким недугом бояться щонайменшого відступу від виробленої схеми рутинних завдань. Один з різновидів неофобії - ергазіофобія, боязкість починати будь-які дії, жах перед новим проектом, фізіологічна неможливість працювати. Страх супроводжується нудотою, прискореним серцебиттям, рясним потовиділенням. Як боротися з цим видом фобії, поки не відомо. Взагалі, у офісних співробітників багато фобій. Виявляється, деякі бояться навіть офісної техніки.

Синдром зап'ястного каналу
Інша назва "тунельний синдром". Найбільш розповсюджена скарга - оніміння одного з пальців, судоми. Виникає через тривалу роботу з комп'ютерною мишею - постійне навантаження на серединний нерв. 80% пацієнтів позбавляються від синдрому лише після операції по розтину поперечної в'язки зап'ястя.

Геморой
Проктологи запевняють, що приблизно 70% людей рано чи пізно стикаються з цією проблемою. А ті, у кого сидяча робота - тим більше. Гемороєм часто страждають офісні працівники.

Чутливість до електромагнітних полів
Це гостра реакція на електромагнітне випромінювання моніторів, телефонів та іншої техніки. У хворих з'являється подразнення шкіри, стомленість, мігрень. Вплив електроприладів на здоров’я науково доведений факт.

Синдром хронічної втоми
До останнього часу до нього не ставилися серйозно. На сьогодні СХВ приймає масштаби масової епідемії. Лідирує по захворюваності цим синдромом якраз "офісний планктон". Дві третини хворих - жінки, які скаржаться на втому після мінімальних зусиль, на постійний біль в суглобах і м'язах, сильну слабкість. Кращі науковці світу б'ються над природою СХВ. Поки вважається, що це захворювання імунної й нервової систем.

Сколіоз та остеохондроз
Сидяча роботу дає велике навантаження на поперек. Від цього може з'явитися (або розвинутися далі) викривлення хребта, відкладаються солі, починає боліти спина. За даними лікарів, у більшості людей старше 30 років зустрічаються тріщини міжхребетних дисків.

Комп’ютерний варикоз
Цей термін щільно увійшов до лікарського лексикону. Варикоз "помолодів" за останні роки - сьогодні його пік доводиться на 35-45 років. На захворювання страждають 25% жінок і 10% чоловіків у всьому світі. У першій групі риску - кур'єри, яких ноги годують. У другій - офісні працівники. У їх випадку вени страждають не від перевантаження, а від затиску. Флебологи застерігають, що сидіння нога на ногу - пряма дорога до варикозу.

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад