Курси допоможуть при вступі до ВУЗу
Міносвіти затвердило нові правила прийому до вишів. Хочеш одержати додаткові 20 балів до результатів тестування або 2 бали при вступі на основі базової середньої освіти - йди на підготовче навчання. Але такі пільги будуть далеко не у всіх абітурієнтів. А тільки в тих, хто планує вступити на інженерно-технічні або природно-математичні спеціальності.
"Там, у нас щорічно спостерігаються певні труднощі. Тому що не дуже охоче йде молодь на інженерно-технічні, математичні спеціальності" - говорить Міністр науки та освіти Дмитро Табачник.
Тобто, якщо хочеш мати додаткові переваги на обраній спеціальності, прийдеться прослухати курси з профільних предметів - наприклад, математики, фізики, хімії. А от додавати абітурієнтові додаткові бали чи ні, - це вже на розсуд приймальної комісії. Також вона вирішує, скільки саме додати: від 1 до 20-ти. Тому бонуси можуть одержати не всі, хто пройшов підготовку. Просто прослухати курс лекцій – не достатньо, отримані знання прийдеться ще й підтвердити.
"У нас дуже жорсткі вимоги. Статус випускників нашого інституту довузівської підготовки будуть мати ті, хто успішно здасть всі випускні іспити, пройде відповідні контрольні тести. І тільки після цього вони будуть мати статус випускника ФДП і відповідним чином можуть скористатися цим статусом", - пояснює перший проректор київського вишу Юрій Якименко.
"Дається документ про закінченнякурсів і на базі цього документа приймальна комісія приймає рішення щодо того, чи додавати ці бали до суми балів абітурієнта", - говорить ректор київського вишу Микола Дмитриченко.
Нерівні пільги?
Причому за вимогами Міносвіти сама підготовка повинна тривати не менше трьох місяців і не менше 150 аудіторних годин. Сьогодні виши пропонують вечірні курси, недільні, інтенсивні йта навіть заочні. У багатьох профільних вишах, де підготовчі курси розпочалися вже у вересні - жовтні, після нововведень вирішили зробити додатковий набір. Вартість курсів - від декількох сотень гривень до декількох тисяч доларів. Залежить від вишу, предмету та форми навчання. Експерти говорять, що в такий спосіб курси ставлять абітурієнтів у нерівні умови.
"Позитивним є те, що довузівська підготовка повинна бути ліцензована, тобто це не будь-який навчальний заклад може собі дозволити. І друге - що ліцензія буде передбачати кількість годин, які в обов'язковому порядку повинен одержати та пройти абітурієнт, а не просто одержати сертифікат закінчення додаткових курсів у вищому навчальному закладі. Бали не високі, проте, це однаково ставить у трохи нерівні умови абітурієнтів, які можуть заплатити за курси й абітурієнтів, які не можуть цього зробити", - зауважує експерт Ольга Айвазовская
Проходити курси потрібно в тому ж виші, куди збираєтеся вступати
Хоча подавати документи наступного року дозволили за торішньою схемою: максимум у п'ять вишів і на три спеціальності в кожному з них. Таким чином, в абітурієнтів є 15 спроб. Однак лекції прийдеться прослухати в тому виші, до якого збираєтеся вступати. Свідоцтво про закінчення підготовчих курсів з іншого університету - не приймаються. Кожний виш готує фахівців для себе. Хоча обіцяють брати на курси всіх - і старшокласників, і тих, хто вже давно закінчив школу.
"Підготовчі курси дають можливість нам підготувати професійно абітурієнта. Ми знаємо, кого ми потенційно можемо прийняти до вишу. Тому що протягом 8 місяців ми досконально можемо визначитися з можливостями навчання, успішністю й т.д.", - пояснює ректор київського вишу Микола Дмитриченко.
Із сертифікатом - на загальний конкурс
Після закінчення лекцій слухачі курсів одержать на руки свідоцтво. Його разом з усіма необхідними для вступу документами потрібно буде віддати приймальної комісії. Хоча в деяких вишах вся система вже комп'ютеризована та документи можна подавати он-лайн.
"Вони будуть мати сертифікат про закінчення цього університету. Але оскільки ми взагалі впровадимо он-лайновую реєстрацію абітурієнтів при поданні документів і фактично це буде зводитися до всіх баз даних. І база даних наших оцінок і випускників нашої університетської підготовки буде безпосередньо в приймальної комісії. Тобто, не обов'язково буде подавати цей відповідний паперовий сертифікат, тому що у нас в електронному виді в нашій системі ФДП буде наша база даних, відповідно дані по кожному абітурієнтові теж відповідно будуть у базі даних", - розповідає Юрій Якименко.
Далі слухачі курсів однаково будуть брати участь у конкурсі на загальних підставах. Тобто, їх внесуть у рейтинговий список абітурієнтів рекомендованих до зарахування до вишу. Вступники можуть подати сертифікати, видані в 2011, а також в 2008, 2009 і 2010 роках. Мінімальний бал сертифіката залишився незмінним - 124, однак на деякі спеціальності на розсуд вишу він може складати й 170. Нагадаємо, відповідно до нових правил, прийом документів до вишів буде проходити з 1 по 31 липня, а для тих абітурієнтів, які будуть здавати вступні іспити - з 1 по 22 липня. Вступні іспити проводяться з 23 по 31 липня.
Джерело: http://ubr.ua/
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...