Чому у випускників ВНЗ виникають проблеми з працевлаштуванням

Чому у випускників ВНЗ виникають проблеми з працевлаштуванням

Найпоширеніші причини, через які випускникам ВНЗ важко влаштуватися на роботу:

Велика конкуренція.

У наші дні вища освіта є доступною всім, незалежно від віку, статі та фінансового стану. Після закінчення школи всі випускники прагнуть вступити до університету, щоб потім знайти гарну роботу. Який же результат?

Величезна кількість університетів щорічно випускає безліч молодих фахівців, яким доводиться конкурувати за обмежену кількість робочих місць.

Відсутність досвіду

Багато випускників глибоко помиляються, вважаючи, що після закінченню університету їхній професійний рівень буде настільки високий, що вони відразу одержать роботу. У результаті вони витрачають весь свій вільний час на вечірки, а закінчивши навчання не можуть влаштуватися на роботу через відсутність необхідного досвіду.

Вони не можуть влаштуватися на роботу через відсутність досвіду та не можуть одержати цей досвід через відсутність роботи - це замкнуте коло. Один з кращих способів вибратися з нього - бути менш причепливими. Навіть якщо робота здається вам на перший погляд занадто простенькою і низькооплачуваною, спробуйте узятися за неї. Ви завжди можете перейти на інше робоче місце. Досвід дуже коштовний і іноді, щоб одержати його, доводитися чимсь жертвувати. Улаштуйтеся на незначну посаду в компанію, де вам хотілося б працювати і якщо ви виявите себе як творча особистість, згодом ваша кар'єра піде в гору. Якщо у вас є така можливість, працюйте у вільний від навчання час. Це стане для вас гарною практикою та підготує до дорослого самостійного життя.

Відсутність навичок

Ви повинні мати певні навички, цінні для роботодавця. Якщо на вакансію будуть претендувати два кандидати, один і яких знає комп'ютер у досконалості, а інший - лише трохи в теорії, безумовно, візьмуть першого.

Відсутність зв'язків

Багато з людей одержують свої робочі місця за рахунок своїх зв'язків. Причина, через яку це відбувається, полягає в тому, що жодне резюме та співбесіда не буде такою значною рекомендацією для найманого на роботу, як доручення перевіреної людини. Найчастіше ми дізнаємося про вакансії завдяки нашим знайомим, тому що, знаючи нас вони можуть судити підходить нам те чи інше робоче місце.

Якщо людина пропрацювала в компанії не один рік, начальство прислухається до неї, коли потрібно буде зробити вибір між кандидатами на робоче місце. Але це не означає, що одного лише знайомства досить, щоб влаштуватися на роботу. Ви повинні бути гідним претендентом. Від цього залежить не тільки ваша репутація, але й репутація людини, яка порекомендувала вас.

Проводьте більше часу в університеті, налагоджуйте зв'язки з одногрупниками та викладачами. Вони можуть стати вам у нагоді у майбутньому.

Неправильно складене резюме

Деякі роботодавець воліють призначати особисті зустрічі кандидатам на посаду, тільки після того, як прочитають і схвалять їхнє резюме. Тому воно повинне справляти враження. Скористайтеся допомогою інтернету, почитайте вдалі приклади та на їхній основі складіть своє резюме. Перевірте орфографію та пунктуацію.

Відсутність навичок співбесіди

Отже, ви йдете на співбесіду. Приготуйтеся до того, то вам будуть ставити непрості запитання. Наприклад: Чому ми повинні найняти саме вас? Розповідайте про себе? Які у вас є недоліки? Будьте спокійними, впевненими, відповідайте на запитання відповідно до вашого резюме. Посміхайтеся. Постарайтеся створити на співбесіді доброзичливу атмосферу. Подбайте про свій зовнішній вигляд. Якщо він буде охайний, приємний і привабливий, у вас буде більше шансів одержати роботу. Довідайтеся трохи про історію компанії, до якої ви вирішили влаштуватися. Ваші пізнання в цій області можуть підкупити роботодавця. Задавайте питання. Це дасть зрозуміти, що ви зацікавлені в роботі.

Відсутність переваг

Ви повинні мати явну перевагу, що буде виділяти вас на тлі інших. Ви повинні бути вогненно-червоним кабріолетом серед сірих седанів. Тут ніхто не може допомогти вам, крім вас самих, тому що ніхто не знає вас так, як знаєте ви самі. Подумайте, які ваші якості найцінніші? Чим ви кращі за інших? Чому ваш роботодавець повинен найняти саме вас?

Відсутність ініціативи

Ви відправили резюме, але нічого не одержали у відповідь? Вживайте заходів, не сидіть без справи. Відправте електронний лист або подзвоніть, щоб дізнатися результат. Це продемонструє вашу завзятість і виділить серед інших кандидатів. Але не перестарайтеся, інакше ви можете здатися настирливими.

Відсутність навичок спілкування

Один з найбільших міфів про одержання роботи полягає в тому, що для цього досить мати знання та професійні навички. А як щодо спілкування з колегами? Наскільки ви позитивна людина? Як добре ви ладнаєте з людьми?

Прийшовши влаштовуватися на роботу, будьте ввічливі з усім персоналом. Пам’ятайте, що як тільки за вами закриється двері, колектив швидше за все почне обговорювати вас і набагато вигідніше для вас буде, якщо на вашу адресу пролунають добрі слова.

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад