"Технар" чи "гуманітарій": обери свою професію

"Технар" чи "гуманітарій": обери свою професію

Напевно, ти помічав, що з одними людьми тобі набагато легше спілкуватися, ніж з іншими, хтось стає твоїм другом і розуміє тебе з півслова, а комусь ти не в змозі пояснити очевидні для тебе істини годинами. Справа в тому, що всі люди різняться за типом мислення.

Майже всіх людей за типом мислення можна розділити на такі групи:

1. Люди з лівопівкульним мисленням.

2. Люди з правопівкульним мисленням.

«Провопівкульники» — люди інтуїтивні. У таких людей розвинене образне мислення. Для того, щоб зробити висновок, їм зовсім необов'язково розкладати ситуацію на частини, аналізувати її, а потім знову збирати все в одне ціле, знаходити логіку, перевіряти ще раз, будувати моделі. Вони продумують ситуацію в цілому, намагаються відчути її, а брак інформації заповнюють за рахунок інтуїції. Такі люди обирають собі науки гуманітарного напрямку.

Інша ж група людей активно використовує ліву півкулю мозку. Їм простіше будувати моделі і причинно-наслідкові зв'язки, робити логічні узагальнення, знаходити закономірності. Такі люди, як правило, досягають успіху в технічних професіях.

Учені вважають, що той або інший тип мислення у людини остаточно формується до 14-16 років. Тому давай проаналізуємо твої успіхи за останні декілька років. Ти ходиш на фізику, як на страту? Формули не говорять тобі ні про що, і скільки б ти не зубрив їх, у відповідальний момент не знаєш, яку застосувати? Ти стараєшся всіма силами, але так нічого і не виходить! Проте ти читаєш багато книжок, мови вивчаєш легко, будь-який історичний період можеш переказувати в деталях, причому з датами? Ну що ж, ти класичний «правопівкульник». Перед тобою відкривається величезний вибір спеціальностей — від юриспруденції до мистецтвознавства і мовознавства. Якщо ж написання твору для тебе перетворюється на надважке завдання, а задачі та формули розв’язуються легко – в тебе більше розвинена ліва півкуля головного мозку. І, обираючи професію, перш за все, зверни увагу на технічні спеціальності.

Однак, визначити свій тип не завжди просто. Адже в кожного з нас є різноманітні задатки. Проте у когось вони виражені яскравіше, у когось - ні. Нещодавно вчені запропонували смішний спосіб визначення типу мислення. Вони зіставили результати тестів з математики і мови з довжиною пальців. Виявилось, що школярі, в яких безіменний палець довший за вказівний, легше вирішують технічні завдання. А ті, в яких вказівний палець довший за безіменний, досягають успіху в гуманітарних науках. Цю особливість учені пояснюють рівнем гормонів, які впливають на розвиток мозку дитини ще в утробі матері.

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад