В Україні в 10 разів зростуть штрафи для бізнесу
У наступному році український бізнес чекає нова процедура перевірок і штрафи. 12 листопада 2019 року Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт № 2172 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду». Перш за все, він стосується компаній, які торгують нехарчовими продуктами. Цей документ цілком може запрацювати вже з початку наступного року.
ТОП-10 змін для бізнесу в 2020 році:
-
скасування штрафів за формальні порушення. Контролер спершу повинен буде надати рекомендації про усунення порушення, а штрафувати вже тільки за повторне порушення;
-
заборона вилучати будь-які документи на підприємстві, крім тих, які стосуються перевірки та необхідні для встановлення постачальника;
-
відповідальність за небезпечну продукцію буде нести імпортер або виробник, а не продавець;
-
заборона на об'єднані перевірки (виїзні та невиїзні);
-
обмежуються максимальні терміни перевірки;
-
посилюється відповідальність за недопуск до перевірки;
-
усувається дублювання контролю різними органами з одного й того ж виду продукції;
-
уніфікований порядок відбору зразків;
-
істотне (майже в десять разів) збільшення розмірів штрафних санкцій.
«Торговців не штрафуватимуть за відсутність знака відповідності техрегламенту, неналежне застосування знака відповідності та розповсюдження продукції без декларації про відповідність. Саме ці порушення є найпоширенішими і є болючими для суб'єктів господарювання, що не уважні або свідомо ігнорують вимоги законодавства, і не можуть підтвердити придбання продукції, яку реалізують», – зазначив юрист АФ Pragnum Ігор Сікора.
З іншого боку, звільнення від відповідальності продавців може призвести до неможливості притягнення винних осіб за порушення законодавства в сфері обігу нехарчових продуктів.
Виходити на перевірки до виробників інспекторам дозволять лише тоді, коли буде документально підтверджений факт небезпеки тієї чи іншої продукції.
Тобто є підстави допускати, що інспекції будуть проводитися рідше і тільки у визначених законом випадках. Але при цьому юристи відзначають, що як такої лібералізації перевірок чекати не варто. Ініціатива спрямована на зменшення корупційних ризиків при роботі інспекторів і на посилення захисту споживачів.
Хто постраждає більше
Зараз в полі зору перевіряльників перебувають як великий бізнес – великі платники податків, так і дрібні торговці, які погано обізнані в законах і можуть легко «напоротися» на штрафи.
«Найбільше страждають компанії, які займаються реалізацією товарів в невеликих обсягах. Причини цього лежать на поверхні: бажання заробити більше часто породжує неможливість підтвердити походження товару (купівля товару без його документального оформлення апріорі дешевше). Ще одна причина: відсутність юридичної обізнаності суб'єкта господарювання щодо вимог до певних видів нехарчової продукції», – зазначив Сікора.
За словами юристів, якщо закон приймуть, він посприяє розвитку підприємницької діяльності, створенню сприятливих умов для ведення добропорядного бізнесу та забезпечення прозорості українського ринку, а також посилить захист споживачів у разі виявлення на ринку небезпечної продукції.
Безвіз для товарів
Ще однією важливою складовою цієї ініціативи є введення так званого «промислового безвізу». Після прийняття документа Україна зможе почати переговори з ЄС про підписання перших договорів в рамках спрощеного експорту промислових товарів з України до Євросоюзу без додаткової сертифікації.
На думку експертів, «промисловий безвіз» з ЄС, тобто підписання Угоди АСАА (Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції) можливий вже в 2020 році. Переваги від цього отримає малий і середній бізнес, оскільки відкриються ринки ЄС з нехарчовою продукцією, і тоді експорт товарів промислового призначення зможе конкурувати.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...