Порядок звільнення після завершення "декретної" відпустки
Загалом зауважимо, що для надання відпустки працівнику по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років, працівник повинен подати відповідна заяву. До заяви додається свідоцтво про народження дитини.
На основі поданої заяви роботодавець видає наказ, в яком зазначається дата з якої працівник повинен вийти на роботу. В разі, якщо така дата не визначена у наказі, тоді така дата визначається шляхом вирахування трьох років саме від дати народження дитини, а не від дати подання заяви працівником чи видачі наказу про надання відпустки працівникові по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку.
У тому випадку, якщо працівник не вийшов на роботу по спливу строку наданої відпустки, даний факт фіксується утвореною Комісією. Дана Комісія утворюється відповідним наказом генерального директора, за поданням начальника відділу в якому працює працівник що не вийшов на роботу.
Далі, Комісія фіксує факт відсутності на робочому місці відповідного працівника шляхом складання акту. Даний акт подається генеральному директору.
Після подання генеральному директору акту про відсутність працівника на робочому місці, генеральний директор повинен надіслати рекомендованим листом з описом вкладеного пропозицію працівникові щодо надання пояснень за фактом його відсутності на робочому місці. В даному листі слід окреслити чітку дату до якої працівник повинен надіслати свої пояснення.
В той же час, генеральний директор направляє до голови створеної комісії подання щодо надання згоди на звільнення працівника. Комісія повинна розглянути відповідне подання протягом 15 календарних днів. Крім того, Комісія від свого імені повинна запросити працівника для надання пояснень по питанню його відсутності на робочому місці в порядку ст.43 КЗпП.
Після розгляду подання Комісією та за умови, якщо Комісія надасть згоду щодо звільнення працівника, генеральний директор вправі видати наказ про звільнення працівника з посади за прогул в порядку п. 4 ст. 40 КЗпП не пізніше як через місяць з дня одержання відповідної згоди.
Зауважимо, що під терміном «прогул» розуміється відсутність на роботі без поважних причин понад три години протягом робочого дня.
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...