Усе на продаж в епоху маркетплейсів
В інтернеті можна купити все. Принаймні, враховуючи темпи розвитку e-commerce (електронна комерція) по всьому світу та проникнення технологій майже в усі сфери життя, у найближчому майбутньому це твердження буде більш ніж актуальним. Ба більше, онлайн-торгівля змінює й суміжні галузі економіки, наприклад логістику, та змушує офлайн-гравців виходити у Мережу. Такі тенденції спостерігаються в усіх ключових регіонах, і Україна — не виняток.
Усе буде e-commerce
Глобальний ринок електронної комерції продовжує зростати вже кілька років поспіль. Так, за даними міжнародного аналітичного сервісу Statista, цього року загальний дохід e-commerce перевищить $1,8 трлн.
Найбільшим сегментом світового ринку електронної комерції вважається «Fashion», тобто одяг, взуття, аксесуари тощо. За деякими даними, його обсяг оцінюється в $524,9 млрд. Проте популярність онлайн-магазинів змусила розвивати інтернет-канали продажів і традиційних ритейлорів.
Де інтернет-магазинам торгувати добре
Загалом, якщо ринок розвиватиметься теперішніми темпами, вже за кілька років онлайн-торгівля випередить звичайні магазини та супермаркети. За прогнозами Euromonitor International, 2021 рік саме е-commerce стане найбільшим роздрібним каналом у світі.
На думку експертів, такі темпи проникнення пояснюються у тому числі й масштабною експансією маркетплейсів, адже їхній запуск вважається одним із найшвидших способів протестувати нові можливості та вийти на міжнародні ринки.
Впливатимуть на e-commerce і найактуальніші сучасні технології. Так, широке використання знайдуть штучний інтелект та машинне навчання. За їх допомогою онлайн-магазини вдосконалюватимуть кастомізацію та підлаштовуватимуться під індивідуальні побажання кожного користувача. Останні, до речі, спонукають гравців ринку до впровадження доповненої та віртуальної реальності, для того щоб зробити покупки ще зручнішими, а вибір – простішим. Водночас штучний інтелект все ширше використовуватиметься у чат-ботах та віртуальних службах підтримки.
Що у нас
Точний обсяг ринку електронної комерції в Україні все ще не порахували. Проте, на думку великих гравців цієї індустрії, є всі підстави говорити, що вона досить потужно зростає. Як зауважує СМО LeBoutique Олексій Попов, говорити про обсяги ринку досить складно, проте, за його припущенням, лише сегмент online-fashion може досягати $200 млн на рік.
«Комплексно оцінити весь ринок дуже складно: межа між онлайном та офлайном стирається. Наприклад, людина вибрала товар онлайн, а придбала його у звичайному магазині або навпаки, — пояснює Аліна Бокова, начальник відділу маркетингової аналітики компанії EVO. — Багато транзакцій проходить між людьми, скажімо, у спільнотах соціальних мереж, і відстежувати їх важко». На думку експерта, український ринок електронної комерції збільшується приблизно на 30% щороку, але все ще дуже відстає від світових лідерів. «Наприклад, у Китаї кожна п’ята покупка здійснюється онлайн, — додає пані Бокова. — У нас, за різними оцінками, в онлайні відбувається не більше 3-4% покупок».
За даними, директора з маркетингу компанії «Нова Пошта» Ірини Холод, українці дедалі активніше купують різні товари у Мережі. Так, торік компанія доставила 33 млн відправлень, які здійснили покупці онлайн-магазинів. На її думку, розвиток електронної комерції позитивно впливає на діяльність логістичних операторів.
Загалом, основні тренди українського e-commerce перегукуються зі світовими. «Щодо трендів, тут існує багато напрямків. Вони стосуються фінансової оптимізації, злиття та поглинання й інструментарію. Вважаю, що все буде деталізуватися, підлаштовуватися під особистість клієнта, компанії все більше концентруватимуться та інвестуватимуть у точніші омніканальні комунікації, — підкреслює пан Попов. — Тобто персоналізація комунікацій з клієнтом ставатиме все більшою. Логіка тут дуже проста. В усіх вже є клієнтські бази, з якими треба правильно працювати. А для цього потрібно розуміти, чого вони хочуть, що їм подобається, що вони продивлялися на сайті, що вони залишили у кошику. І це цікавий бізнес-підхід».
Також експерти стверджують, що у найближчій перспективі гравці ринку концентруватимуться на технологічному розвитку та впровадженні у свій бізнес інновацій. Особливо помітним буде попит на системи аналізу даних та прогнозування. Не виключені й зміни у каналах комунікації з користувачами, зокрема, зараз все більше майданчиків надають клієнтську підтримку у популярних месенджерах.
«Фінансові послуги (проста, зручна і безпечна оплата) та логістика (недорога доставка) — основні драйвери зростання електронної комерції в Україні, — зауважує пані Бокова. — Чим швидше розвиватимуться ці напрями, тим краще для ринку. В цілому ж, технологій, які впливають на розвиток ринку, дуже багато. Наприклад, доповнена реальність, що дозволяє «приміряти» сукню або макіяж, чи подивитися, як виглядатиме новий диван у вітальні, не відходячи від комп’ютера. Ralph Lauren, Guess, IKEA, Converse, Lego вже використовують ці можливості».
Також користувачам слід очікувати ще щільнішого проникнення реклами онлайн-магазинів у своє життя. При цьому алгоритми таргетування аудиторії постійно вдосконалюються, що дозволяє частіше пропонувати потенційним покупцям найрелевантніші товари.
І, звичайно, найближчим часом на український e-commerce чекає посилення курсу на «мобілізацію», трафік з мобільних пристроїв постійно збільшуватиметься і з часом перевищить десктопний, як це відбулося на просунутіших ринках.
Водночас експерти сумніваються, що у найближчій перспективі до України повноцінно прийдуть світові гіганти електронної комерції. А от чи вдасться вітчизняним гравцям вирости до їхнього рівня — час покаже.
https://www.business.ua
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...