Як перезимував ринок праці в Україні, і де можна буде знайти роботу навесні
«Лідерські позиції за кількістю пропозицій від роботодавців у січні закріпилися за сферами «Продажі», «ІТ, телеком» і вакансіями для молодих фахівців, – розповідає його фахівець Юлія Дрожжина. – Продовжує посилюватися попит на кадри в сфері освіти і науки».
Можна припустити, що систематичний приріст частки вакансій в даній галузі пов’язаний з поступово зростаючим попитом на нянь і гувернанток. А це може бути наслідком програми «Муніципальна няня», запущеної з 1 січня. Крім того незабаром ЗНО, випускні класи традиційно потребують репетиторів.
Меншу активність в питанні пошуку нових співробітників проявляли роботодавці в сферах «Будівництво», «Логістика, транспорт», «Робочий персонал» (сантехніки, різноробочі, швачки). У порівнянні з аналогічним періодом минулого року найпомітніший приріст в кількості вакансій зафіксований в профсферах «Бухгалтерія, управлінський облік, фінанси підприємства», «Адміністративний персонал», «Медицина, фармацевтика», «Розваги, мас-медіа».
«Підвищення попиту на представників останньої галузі може бути пов’язано з активними передвиборними кампаніями», – вважає Юлія Дрожжина.
Знизилася кількість вакансій для робочих спеціальностей, будівельників, транспортників/логістів, менеджерів з продажу та працівників сфери безпеки.
До речі про репетиторів: з недавніх пір педагоги, які дають приватні уроки, зобов’язані декларувати свої доходи. Податкову декларацію слід подавати щороку до 1 травня, оплачувати податки – до 1 серпня. Доходи оподатковуються в 18%, плюс військовий збір 1,5%. За запізнення штраф – 20% несплаченої суми внеску. Якщо репетитор не реєструвався як фізособа-підприємець, він повинен включити додаткові доходи до загальних річних оподатковуваних.
Ось уже другий місяць збільшену допомогу отримують безробітні. Для тих, кому виплати призначають з урахуванням страхового стажу та зарплати, вони виросли з 1440 грн до 1630 грн, у інших – з 544 до 610 грн. Максимальний розмір допомоги не може перевищувати 4-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 січня – 7684 грн).
Зарплатна статистика
За даними Держслужби статистики, середньомісячна номінальна зарплата українця за 2018 рік зросла на 24,8%, а споживчі ціни – всього на 10,9%. Доходи росли удвічі швидше, ніж ціни. За даними офіційної статистики, середньомісячна зарплата по Україні в 2018 році становила 8865 грн, в Києві – 13 897 грн (схожі цифри наводять і аналітики work.ua), в Київській області – 9447 грн.
Раніше економічні експерти пояснювали, що цей процес цілком закономірний: не тільки ціни будуть рівнятися на європейські, а й зарплати. Однак Ігор Гарбарук, міжнародний експерт і член «Економічного дискусійного клубу», вважає, що радіти таким показникам рано, а дані статистики викликають у нього подив.
«Згідно з ними, при зростанні зарплат більше 24% збільшення роздрібного товарообігу складає всього 6,1%. Кореляції між показниками немає, а такого бути не може. Якщо доходи ростуть, ростуть купівельна спроможність і товарообіг», – говорить він.
Показник зростання товарообігу не може бути нижче за показник споживчої інфляції. Та й вона в реальності набагато вище, ніж 10%, переконаний економіст.
«Мінімум 21-22%», – дає свою оцінку Гарбарук.
Для розуміння, як зростає середня зарплата в країні, Ігор Гарбарук радить звертатися до даних Пенсійного фонду.
«Держслужба статистики відстежує в основному дані великих компаній, їх же цифри лягають в основу досліджень порталів пошуку роботи, – пояснює економіст. – А ПФУ враховує також зарплати співробітників малих підприємств – його цифри ближче до істини».
Різниця в розрахунках Держстату та ПФУ дійсно є, але невелика. За даними фонду, на 15 січня середня зарплата по Україні склала 8137 грн.
Важлива умова зростання наших зарплат – інвестиції в економіку. А вони, за словами Гарбарука, в порівнянні з минулим роком скоротилися на $ 200 млн (з $ 2,4 млрд). При цьому заробітчани перерахували сім’ям в 2018 році $ 11 млрд і за прогнозом в 2019-му зароблять $ 12,9 млрд.
«Непогано було б розробити програму залучення цих коштів для повернення гастарбайтерів на батьківщину. Наприклад, запропонувати їм вкласти заробітки в бізнес в Україні на пільгових умовах замість проїдання цих грошей», – міркує Гарбарук.
Нагадаємо, нещодавно Кабмін затвердив стратегію подолання бідності на 2019 рік. У планах чиновників – запустити держреєстр вакансій, субсидувати появу робочих місць на підприємствах і працевлаштувати сільське населення.
https://news.finance.ua
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...