Гроші на батьківщину: нові способи перевести кошти з Польщі в Україну
Щороку вони відправляють на батьківщину мільярди доларів, але більше двох третин з них перетинають кордон у конвертах. Саме цей шматок пирога не дає спокою фінансистам – вони вигадують все нові способи привчити українців ганяти гроші по безналу. І готові для цього практично на все. Наприклад, тільки за минулий рік з'явилося кілька нових способів перевести зароблені в Європі гроші за дуже вигідними умовами.
Банки-близнюки
Банки Польщі – країни, чий ринок праці прийняв найбільшу кількість українських заробітчан (за офіційними даними близько 2 млн осіб), сильніше інших зацікавлені в залученні українського клієнта. Зрозуміло, мова йде про тих заробітчан, хто працевлаштований легально і має бажання і можливість оформити собі рахунок у місцевому банку, підписавши всі документи. Деякі з них мають у нашій країні банків-родичів. А тому пропонують дуже комфортні умови передачі грошей.
Платіжні онлайн-системи
Не відстають від банків і міжнародні платіжні системи, які намагаються заманити заробітчан низькою комісією і зручним сервісом. Відвідати банк, правда, все одно доведеться, адже всі вони фактично надають послугу транскордонного переказу з картки на картку. Іншими словами, якщо в українця немає на руках картки Visa або Mastercard, скористатися ними вийде.
Почав працювати на початку 2019 року Ipay.ua, який разом з польськими колегами пропонує миттєві перекази з картки MasterСard європейського банку. Сервіс обіцяє за 2% комісії (плюс 1 євро) зарахувати протягом хвилини до € 1000, але не більше € 5000 на місяць. Тариф далеко не найнижчий, зате гроші можна відправляти на українські картки без прив'язки до банку і дуже швидко.
Перевірені способи
Але багатьох українців всі ці технологічні новинки відверто лякають. Саме на них і розраховують старі перевірені сервіси переказів. Шукати дешевизни тут не варто, зате надійність гарантується мільярдами успішних операцій і десятиліттями досвіду.
Міжнародна система SWIFT дозволяє здійснити переклад, якщо є поточний рахунок в польському банку і банку країни-одержувачі. Який саме банк буде відправляти переказ, а який отримувати, – значення не має. Однак слід заздалегідь підготувати всі реквізити і проявити пильність при заповненні паперів, адже будь-яка помилка обернеться розслідуваннями і виправленнями.
Нікуди не зникли і старі знайомі системи міжнародних переказів WesternUnion, MoneyGram, Coinstar і Contact. Їх без зусиль можна відшукати в банківських відділеннях, на пошті і т.д. в будь-якій європейській країні. Тут можна відправити гроші, навіть не маючи банківської картки, а оформлення не займе багато часу. Ось тільки за сервіс доведеться неабияк розщедритися – комісії досягають 5% від суми переказу.
«Народний пул»
Втім, згідно зі статистикою, українці продовжують довіряти тільки перевіреній системі, а не всяким модним ресурсам, вважаючи за краще зберігати гроші в шкарпетках, а перевозити в кишенях. Для тих, хто ще не збирається повертатися, а кошти передати потрібно, працює добре налагоджена система передачі грошей через водіїв регулярних автобусних рейсів. «Переказ» одного конверта коштує 10-20 євро. І людей не лякають ні потенційні ризики, ні вартість послуги. Це підтверджують і дані чиновників.
«За три квартали 2018 року, за даними НБУ, з Польщі всього «прибуло» $ 2,7 млрд, при цьому по офіційних каналах за цей же період зайшло всього $ 171 млн. Тобто всього близько 6,4% від загального потоку», – розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.
https://ubr.ua
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18668
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 31714 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...