Дорога економія: 5 побічних ефектів недостатньої зарплати
На практиці співробітники, які не знають точно, чому і як кому платять, схильні переоцінювати і переосмислювати свій вплив на бізнес-процеси і прибутковість компанії. І, як наслідок, вважати, що їхня зарплата несправедлива. І тоді, в спробі зберегти «статус-кво», вони вдаються до п'яти компенсаторних механізмів «недооплати».
1. Працюють менше
Якщо можна безкарно запізнитися, співробітники неодмінно так і вчинять. І підуть раніше, якщо ніхто не контролює робочий час. Такі співробітники болісно довго п'ють чай або каву, теревенять з колегами біля кулера, обідають, як англійська аристократія – годинами. За документами в інший підрозділ ходять безкінечно. Якщо у них є справа поза офісом, вони спокійно покурять до і після або насолодяться чашкою кави на вулиці. В офісі можуть задумливо дивитися у вікно або «зависати» в соцмережах... Загалом, ви розумієте – працювати передбачені КЗоТом 40 годин у тиждень на несправедливу зарплату співробітники, яким недоплачують, вважають несправедливим, тому скорочують тривалість робочого часу на свій розсуд.
2. Працюють гірше
«І так зійде!» – говорив герой популярного дитячого мультика. І це – девіз нашої другої категорії. «Нема чого викладатися на всі 100%, за такі-то копійки», – впевнені вони. Тому документи оформляються в стилі «відчепіться», колегам на запити відповідають тільки після двох нагадувань або одного скандалу, з справ намагаються зробити тільки термінове або найважливіше. І на рівні мінімальної якості, щоб не було скандалів і претензій. Такі продавці, наприклад, тільки відповідають на твої питання – причому суворо і коротко або втомлено-капризно. Якщо ти швидко бігаєш приміщенням, вони просто стоять у своєму кутку і проводжають тебе очима. Як то кажуть – «Ні здрасьте, ні спасибі, ні до побачення». У документах є помилки? Змиріться, це просто людський фактор.
3. Завжди незадоволені
Другий пункт суміщений з третім – раз нічого світлого в своїй роботі «несправедливці» не бачать, свій негатив вони переносять на колег або клієнтів. Закочування очей і тяжке зітхання у відповідь на стандартне запитання – «Як справи?» – ось ознака того, що перед вами може бути «несправедливець». Далі можна почути довгий перелік тягот і жахів теперішнього місця роботи, приклади причіпок і несправедливостей – якщо ви дійсно хочете це чути. Звичайно, якщо такий токсичний колега починає вносити душевний розбрат у свій і суміжний підрозділ, нічого хорошого в цьому немає. Але коли він своє невдоволення, вихлюпує на клієнтів і партнерів – це зовсім недобре. Як правило, конкретних фактів утиску прав і гідності не так вже й багато, але у «несправедливців» є звичка – немов раковинка, що обволікає перламутром піщинку і перетворює її в перлинку, токсичні колеги будь-який невеликий факт супроводжують такою кількістю домислів, перекручувань, а потім і скарг, збурень, страждань та інших негативних емоцій, що успішно роздмухують з мухи слона.
4. Легкі на руку
У сенсі – можуть легко забрати щось із майна компанії, навіть не рахуючи це крадіжкою. Найпопулярнішим є винесення легких невеликих предметів – канцелярія, чай-кава, рекламна продукція, пробники, сувеніри, частування та подарунки для або від клієнтів, іноді туалетний папір та інші господарські товари. При цьому не беруть у колег, це принципово важливо, беруть тільки «хазяйське», «панське» – і що погано лежить і мало піддається обліку (наприклад, пакетики чаю, папір для записів та інші витратні матеріали). Деякі гіперактивні поборники девізу «мені недоплачують, доберу, чим вийде» можуть провертати шахрайські схеми з відкатами, фальшивими знижками і бонусами за не розпочаті продажі. При цьому такі хитрі часто навіть впевнені в своїй правоті і не вважають себе злодіями і шахраями. Хоча іноді їх складно дорікнути в непослідовності, наприклад, якщо до того їх роботодавець в односторонньому порядку зрізав бонус або оштрафував за свій поганий настрій.
5. Легко продаються
І до конкурентів раді втекти, і секрети, паролі, бази, знижки для «віпів», пропозиції на тендери та інші важливі бізнесові новини здадуть легко і без докорів сумління. З приводу відходу до конкурентів є ще один важливий нюанс – заради хорошої роботи навіть у заклятого ворога теперішнього роботодавця не погребують втекти посеред важливого проекту, залишивши все «як є». І, якщо новий роботодавець виявився нічим не кращий, ніж старий, можуть спробувати з чесними очима повернутися, але вже на більш вигідних для них умовах. Або працевлаштуватися в іншого конкурента, принісши вже 2 бази клієнтів, наприклад, або напрацювання останніх проектів.
Не всі герої нашої статті – рідкісні мерзотники. Деякі з них – просто жертви обставин і недостатніх внутрішніх комунікацій в організації. Багато з них чудово обізнані про стан ринку праці та прибутковості компанії. Вони розуміють, скільки реально їм можуть платити, проте завжди порівнюють себе з колегами і часто відчувають себе обділеними. Якщо ж даних мало, вони починають домислювати, причому, як правило, в бік негативу.
Тому, якщо в компанії зарплата формується за принципом «розумно і справедливо», приховувати нічого. А якщо до цих двох факторів додаються ще й визнання, повага, відкритість, можливість зростання і розвитку – тоді робота стає не просто місцем заробляння грошей. Парадокс у тому, що справедливість оплати праці – скоріше філософський критерій, ніж математична функція. Працювати з ним без емоцій – неефективно. Чим менше позитивних емоцій у цю комунікацію вкладає роботодавець, чим більше сухої логіки як заступника значущості процесу привертає – тим дорожче, по факту, платить.
Ще один факт – найщасливіші і захоплені співробітники працюють не заради грошей. Ваше завдання полягає у тому, щоб вони усвідомили свою значимість і цінність для компанії. А без визнання їх справедливої цінності (в тому числі і в оплаті праці) – це просто шлях у глухий кут і марна трата часу і грошей.
https://prohr.rabota.ua/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...