Чому співробітники йдуть
![Чому співробітники йдуть Чому співробітники йдуть](http://hitjob.com.ua/pic/news/st4000.jpg)
На запитання про те, що саме спонукає змінювати роботу, 72% респондентів відповіли: низький рівень оплати праці. Саме фінансовий аспект увійшов до ТОП-3 основних причин, через які українці шукають нове місце трудової діяльності. Двома іншими причинами, що підштовхують до зміни роботи, виявилися – відсутність можливості професійно розвиватися і некомфортна атмосфера у колективі. Про це заявили 63% і 44% респондентів відповідно. Близько третини респондентів зазначили, що замислюються про зміну роботи, коли відчувають необхідність щось поміняти у своєму житті.
Не влаштовує зарплата
Неважливо, з якої причини, але співробітнику раптом знадобилося більше грошей. І він розуміє, що зарплата не покриває нових витрат. Перше, що спадає на думку, – потрібно терміново шукати нову роботу з більш високим доходом або найматися кудись на додачу до основної зайнятості. Ці кроки можуть бути вирішенням проблеми. Але, по-перше, це займає час, а, по-друге, не всі можуть прийти на нове місце й одразу отримати зарплату на 30% більше, ніж отримували раніше.
Якщо прохання вашого підлеглого про підвищення зарплати надійшло занадто несподівано, не відмовляйте йому відразу. Запропонуйте повернутися до цієї розмови через декілька днів, можливо, у компанії знайдуться завдання, які співробітник може взяти на себе й почати отримувати більше.
Немає перспектив
Співробітник, який підпирає кар'єрну стелю, – перший у черзі на заяву «за власним бажанням». Робота здається йому нудною, а завдання перетворюються у щоденну рутину. Якщо керівник не хоче втрачати досвідченого працівника, варто вирішити, як можна розширити або змінити список обов'язків.
Керівник може не помічати професійного зростання підлеглих. Наприклад, співробітник прийшов у компанію ще студентом, але за три роки виріс до справжнього професіонала і всьому навчився. А керівник усе ще сприймає його як молодого та недосвідченого.
Якщо у вашій команді є такі люди, придивіться до них, оцініть їхні досягнення за останній рік або два. Можливо, хтось із них вже щосили навчає новачків і готовий до більш складних завдань, ніж раніше.
Вчорашні дипломники теж можуть думати про звільнення, особливо якщо вони прийшли у компанію на початкову посаду та мріють змінити роботу на більш перспективну. Але починати з нуля складніше, ніж спробувати отримати роботу за фахом в уже знайомій компанії. Якщо молодий співробітник прийшов до вас з такою ініціативою, вислухайте його, зберіть рекомендації його колег. Можна отримати хорошого фахівця, якщо вчасно підтримати його.
Конфлікти на роботі – це до історії про атмосферу в колективі
Коли керівник ігнорує зростання своїх підлеглих, повага до нього неминуче падає. Такий конфлікт не обов'язково має бути відкритим. Просто у співробітника пропадає ентузіазм, завдання виконуються повільніше, і він не намагається виправити це.
Інша справа – конфлікт, що виник між колегами. Керівник може виступити третейським суддею: вислухати обидві сторони та запропонувати вирішення. Наприклад, чітко позначити обов'язки кожного і зробити так, щоб вони перетиналися якомога рідше. А співробітники, зі свого боку, можуть постаратися прибрати зайві емоції з робочого процесу. Скажімо, якщо сварки найчастіше виникають через взаємну критику, варто висловлювати зауваження у більш діловому, нейтральному тоні.
Найскладніше впоратися з провокатором. Якщо у команді з'являється негативно налаштована людина, то вона швидко заразить своїм скептицизмом інших. А наймотивованіших і найпозитивніших співробітників змусить задуматися про звільнення.
З'ясуйте причини невдоволення провокатора. У разі, якщо проблема в змісті роботи, особистій неприязні й інших моментах, які ви не зможете змінити, його краще ізолювати від колективу, наприклад, перевести в іншу команду. Або чесно розповісти, що змін не буде. Можливо, провокатор сам вирішить, що слід пошукати іншу, більш відповідну та менш дратівливу роботу: розставання з ним обійдеться дешевше, ніж зіпсована атмосфера в колективі.
До речі, якщо людина знаходить собі нові завдання або переходить на іншу посаду в межах компанії, – виграють обидві сторони. Наймач економить ресурси на пошук і адаптацію нового співробітника, а сам працівник швидше вникає в обов'язки, оскільки вже добре знає компанію і знайомий з багатьма процесами.
https://khmelnitsky.hh.ua/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...