Сім помилок у спілкуванні з колегами, які, на жаль, роблять усі
Але, на жаль, приходячи на роботу, ми можемо допускати прикрі промахи, яких і самі часом не помічаємо. І для того, щоб цьому запобігти, ми пропонуємо вам ознайомитися з найбільш поширенішими помилками, адже попереджений – значить озброєний.
Не запам'ятовуєте імен
«Ім'я людини – найсолодший і найважливіший для неї звук на будь-якій мові». Знаменитий педагог і оратор Дейл Карнегі у своїй книзі «Як завойовувати друзів і впливати на людей» рекомендує називати людей по імені з моменту знайомства, адже так ви не тільки запам'ятаєте, як кого звуть, але і продемонструєте повагу до оточуючих вас людей.
Не приносите частування
Коли до нас приходять гості, наш прямий обов'язок – смачно їх нагодувати. Але що ж робити на роботі? Якщо вам хочеться побалувати колег і заробити собі репутацію приємної людини, принесіть на роботу якісь ласощі.
Не обов'язково весь день стояти біля плити (хоча це, звичайно, вищий пілотаж), досить принести до чаю печиво і пригостити ними всіх. А якщо це стане традицією для всього колективу, то голодним ви на роботі точно не залишитеся.
Боїтеся додавати колег у друзі
Якщо ви хочете дізнатись більше про компанію, в якій працюєте, і подружитися з колегами, варто дізнатися їхні інтереси і досягнення. По-перше, так ви знайдете точки дотику, а по-друге, зможете зрозуміти, які теми обговорювати не варто. Головне, не варто поширювати отриману інформацію. Адже вам же не потрібна репутація пліткаря?
Занадто активно пропонуєте спілкування
Звичайно, хочеться сподобатися всім і відразу, але зайве прагнення завести друзів може і відштовхнути від вас колег. Придивіться до людей, які вас оточують. Виробіть тактику спілкування з кожним колегою, адже хтось любить заводити знайомства на роботі, а хтось віддає перевагу виключно діловому спілкуванню.
Не поспішайте і не намагайтеся сподобатися всім і відразу. Не розкривайте про себе дуже особисту інформацію: пам'ятайте, що розмови на особисті теми краще вести поза роботою.
Не робите компліменти
Тут важливим є такий самий же принцип, що ми обговорювали вище. Якщо ви будете відзначати переваги і таланти колег без лестощів і робити щирі компліменти, то це тільки створить вам репутацію відкритої і доброї людини. Головне – чесність і помірність.
І краще уникати компліментів, які можуть бути розцінені як двозначні. Похвалити звіт колеги і сказати комплімент з приводу його шикарних очей – це не одне і те ж.
Не дотримуєтесь нейтралітету
Якщо ви помітили, що на робочому місці стали з'являтися (або вже були) окремі угруповання співробітників, не варто займати чиюсь сторону. Важливо зберігати нейтралітет, бо в іншому випадку ваша репутація і хороші відносини з усім колективом можуть постраждати.
Будьте ввічливі і знаходьте добрі слова для всіх, незалежно від соціального стану людини. Покладіть край будь-яким негативні висловлювання на адресу колег. У перспективі така позиція позбавить вас від постійного негативу, який може відбитися на вашій роботі.
Не стежите за мовою тіла
Мова тіла дуже важлива при спілкуванні з людьми. Ми несвідомо можемо транслювати сигнали, які зчитують наші колеги і через які вони можуть перестати спілкуватися з нами по-дружньому. Закрита поза, предмети, агресивно наставлені на співрозмовника, вічно похмурий вираз обличчя – все це лише короткий перелік речей, якими ми можемо відштовхнути від себе оточуючих. Якщо ви хочете справити гарне враження на людей, з якими ви спілкуєтеся, використовуйте ці прийоми:
- дивіться на співрозмовника під час розмови;
- повертайтеся обличчям до людей, коли вони з вами розмовляють;
- чемно посміхайтеся, якщо це можливо;
- під час бесіди не варто тикати в людину пальцем або предметом в руках;
- не прикривайте рот рукою при розмові.
Дотримання цих простих рекомендацій дозволить вам на невербальному рівні стати приємним співрозмовником.
https://hrliga.com/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...