7 незвичайних способів підібрати підходящого співробітника
Соціоніка
Згідно з соціонічною теорією кожен з нас належить до певного психологічного типу, яких загалом налічується 16. Визначивши, до якого типу відноситеся саме ви, рекрутер може зробити висновок, чи підходить вам дана посада та чи зійдетеся ви характерами зі своїми колегами та начальством.
Астрологія
Для деяких начальників астрологія - спосіб перевірити, якими якостями та здібностями володіє потенційний член команди. На щастя, астрологію використовують лише завзяті прихильники, а це значить, що ризик стикнутися з читцем долі по зірках надзвичайно мала.
Як правило, професійні рекрутери не часто звертаються до такої методики, інша справа - начальники на місцях.
Малюнки
Малюнки - ще один варіант психологічного випробування. За тим тому, що ви зобразили, як саме ви це зобразили, яку композицію вибрали і які кольори використовували, рекрутер зможе визначити особливості вашого характеру. Найбільш хрестоматійні приклади - фігура людини, родини або дерева. Якщо дерево велике та стійке, виходить, ви людина з твердим характером. Велика родина - ви прекрасно впишетеся в колектив. Багато темних фарб свідчить про те, що ви людина замкнута і навіть агресивна. Будете малювати схематично - подумають, що ви людина нерішуча.
«Астрологія, соціоніка та проективні методики, пов'язані з малюнками, як правило дуже залежать від особистості експериментатора та дають мало достовірної інформації, - коментує генеральний директор компанії „Візаві консалт“ Валерія Дворцева. - Більше того, інформація, що буде отримана, складно застосовується для прогнозування успішності роботи кандидата. Не хочу сказати, що це шарлатанство, але фахівців, які реально зможуть одержати інформацію, адекватну завданню прийому на роботу, або взагалі немає, або це фахівці з багаторічним клінічним досвідом».
Психологічні тести
Психологічних тестів безліч, і вгадати «правильні» відповіді тут навряд чи вийде.
Одні дослідження спрямовані на визначення рівня інтелекту, інші з'ясовують мотивацію, треті розкривають особистісні особливості шукача. Наприклад, тест Люшера пропонує кандидатові розташувати кольори в порядку привабливості. Дана методика заснована на тому, що кожна людина сприймає відтінки суб'єктивно, і це багато про що говорить. Такий тест допомагає зрозуміти психологічний стан шукача і його мотивацію.
Фізіогноміка
Фізіогноміка має давню історію. Відповідно до цього навчання про особливості рис обличчя та міміки можна судити про тип особистості людини і її моральні якості. За формою підборіддя, наприклад, визначають вольові якості людини. Якщо підборіддя масивне і має квадратну форму, то перед нами людина з сильною волею, природжений лідер. Маленьке підборіддя, навпаки, свідчить про м'якість і слабохарактерність його власника. Асиметрія в рисах обличчя видає людей запальних і неврівноважених, а правильні та симетричні обличчя - у раціональних і врівноважених.
Формуватися це вчення почало у далекій давнині. Однак, незважаючи на те, що до числа апологетів фізіогноміки входили Аристотель, Леонардо да Вінчі та Чарльз Дарвін, вчення так і не придбало статус науково обґрунтованого.
Відбір по фото
Підбір підходящих кандидатів за зовнішністю сьогодні став звичайною справою, причому не тільки в модельному бізнесі та кіноіндустрії. Презентабельна зовнішність стала основним плюсом при прийманні на роботу секретарів, менеджерів.
Графологія
Графологія - психологічне вчення, відповідно до якого почерк людини дозволяє визначити її особистісні та ділові якості.
У цей час графологічна експертиза часто використовується в процесі визначення профорієнтації та підбору персоналу. Щоправда, треба сказати, що використовується цей метод головним чином у європейських країнах.
Думка
Перевага - у незвичайності
У чистому вигляді при підборі співробітників ці методи рідко використовуються з двох причин. По-перше, для їхнього правильного проведення та, головне, вірного трактування результатів потрібні гарні фахівці. По-друге, є більше доступні та легкі способи, трактувати результати яких простіше. Наприклад, інтерв'ю за компетенціям, інтерв'ю, ассессмент-центр.
Що стосується певних елементів цих нестандартних способів підбору, то вони присутні в більш розповсюджених методиках. Наприклад, аналіз міміки та жестів (частина фізіогноміки) відбувається практично на кожній співбесіді, можливо, навіть на підсвідомому рівні та не спеціально: чи дивиться кандидат в обличчя співрозмовникові або відводить погляд, чи бігають ока, чи смикає візитку інтерв'юера.
Всі ми пам'ятаємо, як наприкінці 90-х років оголошення про підбір персоналу майоріли фразами: «Лише Діва», «Діва, Козеріг». Як правило, це були оголошення про роботу в сфері мережного маркетингу. Чому «успішні керівниці, які шукають собі заступника» (так звичайно розпочиналися подібні оголошення) шукали представників цих знаків? Для цього варто звернутися до опису характеристик даних знаків Зодіаку. Знову спрацьовує стереотип - зазначені знаки відносяться до стихії «Земля», а це значить, що їхні представники впевнено стоять на ногах на відміну від інших знаків - наприклад, повітряних, представники яких літають у хмарах. У наш час все це викликає лише посмішку.
Що стосується таких методів підбору персоналу, як графологія та малювання, то вони небагато ближчі до «народу», особливо останній. Малювання придбало популярність через розквіт різних тренінгів, де просять намалювати себе, будинок, те, про що думаєте в цю хвилину. Перевага - незвичайність експерименту. Останнім часом серед роботодавців виникає невдоволення: розквіт ринку консультантів з кар'єри та невисокі ціни на їхні послуги спричинили те, що кандидати все частіше стали звертатися до них за допомогою й, як результат, виявилися занадто добре підготовленими до співбесіди.
Джерело: http://trud.ru/
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...