Молоді фахівці та проблема пошуку роботи
Найбільш охоче молодь приймають на посади менеджерів з продажів, операторів колл-центрів, кур’єрів і позиції адміністративних працівників (секретарів, асистентів, офіс-менеджерів). Однак аби втриматися на цій роботі, співробітникам необхідно показувати високі результати. Ці фахівці також потрапляють під скорочення, якщо їх внесок у бізнес-результати компанії незначні. Варто відзначити, що досить високий рівень зарплати компанії пропонують саме менеджерам з продажів, фахівцям по роботі з клієнтами і тим, хто готовий розвивати бізнес.
Заробітна плата для спеціалістів без досвіду роботи на сьогодні складає в середньому 1,5-3 тис. грн. у регіонах і 3-5 тис. грн. в Києві.
Стосовно найбільш затребуваних професій, то цей перелік залишається без кардинальних змін протягом тривалого періоду. Менеджери з продажу, IT-фахівці, продавці та маркетологи, офіс-менеджери і керівники регіональних представництв користуються попитом як і рік тому. Низька конкуренція стабільно фіксується також серед представників робітничих професій, тому сьогодні цим фахівцям знайти роботу досить легко.
Найвища конкуренція спостерігалась у Києві та Київській області, а також у Дніпропетровську, Одесі, Львові, Полтаві та Харкові. Простіше знайти роботу жителям західних регіонів України – Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Волині, а також Хмельницького.
Випускникам шкіл, які зараз стоять перед вибором професії, можна порекомендувати наступне. Завжди, навіть у найскладніші часи на ринку праці, роботодавці хотіли бачити в своїх командах людей, які готові домагатися результатів, які люблять свою справу і високо мотивовані розвиватися, вчитися і виконувати свою роботу найкращим чином. Тому головна порада при виборі професії – не гнатися за модними або найбільш затребуваними професіями.
Адже велика кількість фахівців одного напрямку може призвести до перенасичення ними ринку. Так, наприклад, сталося свого часу з юристами і бухгалтерами. Сплеск затребуваності таких фахівців спровокував зростання кількості випускників цих професій. Це призвело до надзвичайного перенасичення ринку праці такими співробітниками і високої конкуренції серед них сьогодні при пошуку роботи.
Головна тенденція останніх років – орієнтація роботодавця на знання і навички, а не конкретний ВНЗ, отриману спеціальність або червоний диплом кандидата. Тому, будьте готові до активного навчання і професійного вдосконалення протягом всього життя.
Сьогодні при прийомі на роботу молодих фахівців багато роботодавців готові зараховувати досвід проходження стажувань, як досвід роботи. Тому варто звернути увагу на програми стажувань, навіть якщо вони безоплатні. Адже при розгляді двох однакових резюме, роботодавець віддасть перевагу саме тому кандидату, який має досвід проходження практик і стажувань. А якщо молодий спеціаліст має ще й рекомендаційний лист, вакансія – його.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...