Кожен третій шукач для пошуку роботи використовує Інтернет, а дві третини звертаються до друзів
Сьогодні 42,5% українців у віці від 16 років працюють і не планують змінювати роботу найближчим часом. Ще 42,7% не працюють і не шукають роботу - це студенти, пенсіонери, люди, які займаються власним господарством або доглядають за членами сім'ї. Активно шукають роботу близько 12% українців: 7,3% з них зараз не працюють, а 4,4% працюють, але шукають іншу роботу. Про це свідчить дослідження, яке провело агентство GfK Ukraine на замовлення rabota.ua.
"У січні ринок праці традиційно оживає після свят. Однак, якщо порівнювати січень 2015 і 2016 року, то кількість вакансій на сайті robota.ua зросла майже вдвічі. Зараз у нас понад 70 тисяч актуальних вакансій від 40 тисяч перевірених роботодавців. Кількість резюме також зросла - до 1,35 млн. В основному це пов'язано з тим, що ринок оживає після кризового 2014 року", - коментує Максим Немеш, директор з маркетингу та PR rabota.ua.
Сучасні і традиційні інструменти пошуку роботи
Кожен третій українець у разі потреби знайти роботу перегляне вакансії на сайтах з пошуку роботи. Кожен п'ятий розмістить на цих сайтах своє резюме, підпишеться на розсилку з вакансіями, перегляне вакансії на сайтах компаній-роботодавців або зробить запити в пошукових системах.
"Через поступової інтернетизації всіх сфер життя сучасні методи пошуку стають все більш популярними серед українців, особливо молоді. Так, більше половини молодих людей у віці від 16 до 35 років при пошуку роботи скористається спеціалізованими сайтами. Згідно з результатами дослідження GfK, rabota.ua - лідер серед сайтів, які асоціюються з пошуком роботи в Інтернеті. 24% користувачів Інтернету називали rabota.ua спонтанно, а 50% - з підказкою", - коментує Максим Немеш, директор з маркетингу та PR rabota.ua.
Однак традиційні інструменти пошуку роботи все ще мають велику популярність в Україні. Наприклад, 67% українців відповіли, що в разі потреби знайти роботу, вони в першу чергу звернуться до друзів, знайомих або родичів, а 37% - до колег або колишніх колег. Кожен п'ятий українець перш за все купить газету або журнал з оголошеннями про роботу, а 15% українців спочатку стануть на облік в Державній службі зайнятості.
Галузі-лідери
У 2013 році кожна десята вакансія припадала на сферу продажів, торгівлю або ІТ. На початку 2016 року лідерами за кількістю вакансій стали: торгівля, виробнича сфера і продаж.
"Найбільший попит на ринку праці традиційно мають фахівці в сферах продажів і торгівлі. Позитивним трендом останнього року є збільшення кількості виробничих вакансій і вакансій адміністративного персоналу. В січні 2016 року адміністративні вакансії навіть потіснили вакансії для молодих фахівців, - розповідає Тетяна Пашкіна, HR-експерт rabota.ua. - ІТ-компанії набирають "менше, але краще" - збільшилася кількість пропозицій для досвідчених програмістів, готових вирішувати складні завдання нестандартними методами".
Сьогодні та завтра
Сьогодні для роботодавців в Україні головне, щоб фахівці добре виконували роботу. Найпопулярніші характеристики, які згадують роботодавці у вакансіях - це професіоналізм, акуратність, відповідальність, дисциплінованість, клієнтоорієнтованість, високі комунікативні здібності, динамічність та енергійність, стійкість до стресів.
"Ринок праці в Україні змінюється - і в найближчі 5 років базових компетенцій для успішного працевлаштування буде недостатньо. Роботодавці будуть шукати працівників, які зможуть мислити креативно, співпрацювати в мультинаціональних командах і бути ефективними, працюючи віддалено", - доповнює Тетяна Пашкіна, HR-експерт rabota.ua.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...