версія для друку Жінки-керівники швидше за чоловіків впадають у депресію

Якщо чоловік-керівник відчуває себе більш впевнено, то в жінки така посада може викликати депресію.

Психологи вивчили 1300 чоловіків і 1500 жінок, які були випускниками вищої школи у Вісконсині. Ці люди займали різні, у тому числі й керівні посади. Якщо говорити про жінок, які не перебували на керівних посадах, то їхня схильність до депресії була схожою з аналогічним показником у чоловіків.

Депресія в жінок ставала більш вираженою, коли вони отримували можливість наймати та звільняти персонал або, наприклад, визначати заробітну плату. Однак, як показало опитування, такі жінки були задоволені своїм соціальним становищем. Це в якійсь мірі парадокс, оскільки останній аспект, навпаки, говорить нам про хороше душевне здоров'ї людини.

Психологи спробували пояснити це явище наявністю в суспільстві певних стереотипів. На роботі жінкам-керівникам нерідко доводитися носити свого роду «маску», що приховує притаманні жінкам риси. Жінка може не мати яскраво виражених лідерських якостей, але їй доводиться зображувати з себе лідера. Простіше кажучи, вона зобов'язана здаватися тією, ким не є.

Психологи стверджують, що жінка-директор також може зіткнутися з соціальною ізоляцією або упередженим ставленням з боку колег. Відзначимо, що більша частина чоловіків не зазнає труднощів, про які ми говорили вище.


http://vidomosti-ua.com/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад