Кожен другий офісний співробітник припускає думку про еміграцію

Половина "білих комірців" час від часу думають про еміграцію. А кожен п'ятий рішуче налаштований залишити країну. Як показало опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, своє бажання українці мотивують кризовими явищами в економіці, низьким рівнем доходу і прагненням забезпечити краще майбутнє своєї сім'ї.

Напружена ситуація в країні, погіршення матеріального становища громадян та невпевненість у завтрашньому дні стали причиною того, що "білі комірці" замислюються про роботу за кордоном. Незважаючи на те, що за минулі півроку бажаючих жити і працювати в Україні побільшало, кожен другий офісний працівник і далі припускає думку про еміграцію, а кожен п'ятий рішуче налаштований на переїзд. Що штовхає українців на такий рішучий крок?

Семеро з десяти опитаних не бачать майбутнього в Україні для себе і своєї сім'ї. Троє з п'яти пояснюють своє бажання важкою економічною ситуацією і низькими зарплатами. Більше ніж половиною рухає прагнення забезпечити стабільне майбутнє своїм дітям. І стільки ж засмучені тим, що відбувається в політичному житті країни. Варто зазначити, що ще півроку тому маленькі зарплати були на п'ятому місці рейтингу. Однак інфляція і зростання цін призвели до того, що матеріальний чинник стає одним із значущих в ухваленні рішення про еміграцію. Двоє з п'яти виїжджають закордон саме тому, що там можна більше заробляти.

Не на останньому місці потреба в безпеці. 40% офісних співробітників не почуваються безпечно. Ще третина не можуть професійно самореалізуватися. А один із сімох впевнений, що закордоном легше почати власний бізнес.

Отримавши пропозицію роботи, яка передбачає переїзд, тільки кожен одинадцятий буде категорично проти. Більше половини "білих комірців" погодяться, але за умови, що роботодавець надасть хороші фінансові та кар'єрні можливості. Третина прийме пропозицію, якщо буде можливий переїзд всією сім'єю. Для 30% опитаних вирішальним фактором стане компанія і посада. Ще чверть буде враховувати рівень життя країни, в яку належить мігрувати.

6% мріють виїхати з України, проте не можуть зробити це у зв'язку з певними життєвими обставинами. І ще стільки ж готові залишити рідне місто і переїхати в межах країни.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в серпні 2015 року. В опитуванні взяли участь 5 278 респондентів з різних регіонів України.

http://trud.gov.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад