Названі найповажніші в Україні роботодавці
L'Oreal, Microsoft і Nestle є найповажнішими роботодавцями в Україні, свідчать результати дослідницького проекту Reputation Сapital і HeadHunter.
Ексклюзивним Інтернет-партнером проекту виступив Кореспондент.biz.
Як пояснили автори дослідження, шукачам було запропоновано оцінити репутацію 50 компаній-роботодавців, що працюють в Україні. До списку топ-50 увійшли: найбільші компанії України (на основі даних Держкомстату) - 30 компаній, мультинаціональні компанії зі списку The World's Most Reputable Companies (Forbes.com), які активно працюють в Україні - 10 компаній і топ-10 банків за даними Держфінпослуг.
Так, шукачам з різним рівнем активності на ринку праці (аудиторія порталу hh.ua) було запропоновано відповісти на запитання анкети, де кожний респондент спочатку оцінював ступінь свого знання певної компанії як роботодавця, а потім оцінював безпосередньо компанію за методикою WorkRep від Reputation Institute. Методика WorkRep - це стандартизований інструмент виміру репутації компанії і її привабливості як роботодавця, розроблений компанією Reputation Institute.
Автори ренкінга зазначають, що середнє значення репутаційного індексу топ-5 мультинаціональних компаній і топ-5 вітчизняних компаній майже однакові - різниця становить 1,49 бала (78,33 і 76,84 відповідно).
"Ця різниця настільки мала, що можна стверджувати: репутація кращих українських компаній на ринку праці перебуває практично на такому ж рівні, як і репутація мультинаціональних", - говориться в повідомленні Reputation Сapital Ukraine.
Відповідно до наведених даних, в якості роботодавця кращі українські компанії стають не менш привабливими - тому мультинаціональним компаніям стає все важче витримувати конкуренцію в "полюванні за головами".
"Виявилася разюча подібність всіх українських компаній: шукачі оцінюють їхню справедливість оплати, соціальний пакет і т.п. завжди нижче, ніж їхню успішність і фінансову стабільність", - констатують автори дослідження.
Експерти констатують, що, як показало дослідження, для молодих людей-випускників вишів одержати роботу у відомій компанії - однаково, що витягнути "щасливий" лотерейний квиток, і якщо в компанії гарна репутація - виходить, вона вже подбала про високу корпоративну культуру, і новачкові буде знайти себе в ній легше, ніж у невеликій і не занадто відомій фірмі.
А для досвідчених менеджерів репутація компанії, відповідно до результатів дослідження, - знак якості, голограма власного успіху, гарний рядок у резюме. Експерти зазначають також, що для робочих фахівців репутація компанії зводиться до комфортних умов праці, дотримання норм безпеки та регулярного виконання зобов'язань: виплаті зарплати та обіцяних пільг.
Також варто зазначити, що, на думку більшості респондентів, щоб мати гарну репутацію, компанія повинна думати та піклуватися про своїх співробітників.
"Сьогодні репутація роботодавця є однією з його сильних конкурентних переваг у боротьбі за кращих професіоналів. На сьогоднішній день ще зустрічаються компанії, які не завжди повністю виконують свої зобов'язання перед співробітниками. Але зростаюча конкуренція змушує компанії ставати цивілізованішими і сучасними", - констатують в Reputation Сapital.
Джерело: Корреспондент.net.
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...