Кожен шостий українець втратив 20% зарплати
При цьому у половини «білих комірців» зарплати з початку року не змінювалися, а у кожного шостого заробітки скоротилися в середньому на 20%.
Індексація зарплат – насамперед, добра воля самих роботодавців. Дані Держстату про рівень інфляції не стають автоматичною вимогою підвищення окладів.
При цьому зі щасливчиків, яким підвищили оклад, тільки 9% повідомили, що обсяг роботи при цьому не зріс. А ось для третини збільшення навантаження склало, за їхніми оцінками, 20%.
Вписатися в курс не встигли
Найкраще почуваються в умовах девальвації вітчизняної валюти IT-шники, фармацевти, працівники у сфері медіа та деякі представники агросектору.
Але навіть програмісти та співробітники представництв іноземних фірм постраждали в лютому. Незначна частка IT-шників отримує свою зарплату у валюті, у решти вона номінується в доларі чи євро, але нараховується у гривні. А за яким курсом? Як домовишся. Є за курсом певного комерційного банку, тобто за курсом НБУ на день виплати, але частіше – за якимось «умовним» курсом, що визначається раз на місяць. При цьому нерідкі випадки, коли оклад переводили за курсом НБУ, а люди самостійно купували валюту на чорному ринку, тобто за фактом їх зарплата в доларі знижувалася мало не вдвічі.
Не пощастило і представникам іноземних компаній. Зарплата у співробітників номінується в доларі, але виплачується у гривні, а бюджет затверджується раз на рік. Тобто ставки були зафіксовані за грудневим курсом. У результаті, якщо співробітник отримував, наприклад, 20 тис. грн., то минулого року це було 2 тис. євро, а в цьому – одна і менше. Цього року індексували валютний еквівалент тільки одиницям. Такі рішення приймаються раз на півроку, у деяких фармацевтичних компаніях – раз на квартал. Але частіше адресно, тільки ключовим співробітникам.
Обрізали майже на чверть
Відчутно знизився дохід у 17% білих комірців, свідчать результати дослідження. Найбільше не пощастило працівникам нафтогазового сектору, консалтингових компаній та автотрейдерам: кожному третьому-четвертому співробітнику в цих сферах скоротили зарплату. Причому у кожного другого зрізали більше 20% окладу.
Через те, що 80% роботодавців навіть не намагаються підвищувати зарплати своїм співробітникам, майже така ж кількість офісних працівників – 84% – готові погодитися на неофіційну зарплату. Це значно більше, ніж наприкінці минулого року, коли в отриманні зарплат у конверті зізналися 56% опитаних (22% отримували тільки чорну зарплату, 34% – частину зарплати).
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...