Сидячий спосіб життя небезпечний навіть для спортсменів

Навіть якщо ви займаєтеся по годині на день, цього все одно недостатньо для зниження ризику хвороб серця, діабету і раку, якщо ваша робота пов'язана з постійним сидінням.
Сидячий спосіб життя становить велику загрозу для здоров'я людини, і його вплив неможливо знизити навіть за допомогою регулярної фізичної активності. Вчені з Toronto Rehabilitation Institute з'ясували, що незалежно від того, займається людина спортом регулярно чи ні, сидяча робота все одно збільшує небезпеку розвитку хвороб серця, діабету і раку.
Це дослідження спростувало результати інших 47 наукових робіт з даного питання і показало, що навіть однієї години занять спортом у день недостатньо для подолання негативного ефекту сидячого способу життя протягом 23 години. Канадські вчені підтвердили, що ризик погіршення здоров'я вище серед тих, хто взагалі не займається, ніж серед тих, хто займається.
Тим часом, більше половини часу середньостатистична людина сьогодні витрачає на перегляд телевізора, роботу за комп'ютером або поїздки на роботу і додому. Найчастіше всі ці заняття проводяться в сидячому положенні.
"Фізичні навантаження не дають людині морального права залишатися в неактивному стані більшу частину дня, - говорить автор дослідження доктор Девід Алтер. - Наша робота показала, що, незважаючи на очевидні переваги фізичної активності для здоров'я людини, сама по собі вона не є достатнім засобом подолання ризиків хвороб, що виникають від сидячого способу життя. Єдине, що ми довели, так це те, що негативні наслідки сидячого способу життя можна лише незначно знизити при регулярній фізичній активності. Надалі нам потрібно визначити, яка кількість навантажень необхідна для більш помітної боротьби з ризиком передчасної смерті, який пов'язаний з малою рухливістю людини".

www.direct-press.ru

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад