Яких фахівців потребує аграрний ринок
Більшість провідних аграрних компаній розпочинали 2014 рік, маючи масштабні плани на розвиток. C осені 2013-го у менеджерів з підбору персоналу була потреба у фахівцях різних напрямків аграрної сфери. Агрохолдинги, виробники та дилери сільськогосподарської техніки, засобів захисту рослин і насіння, комбікормів і преміксів продовжували планомірно підсилювати свої команди.
Найбільш затребуваними на той момент були фахівці комерційного напрямку: директора з продажу, регіональні менеджери та торгові представники, а також спеціалісти, які надають технічну підтримку продажам (консультанти з вирощування і годівлі свиней і худоби, агрономи-консультанти, технічні експерти).
Гостра потреба також була у кваліфікованому персоналі елеваторного напрямку - на українському ринку закріплювали свої позиції американські, китайські та європейські компанії.
Традиційно при виборі майбутніх співробітників іноземні компанії висували низку основних вимог до шукачів: профільна освіта, необхідний досвід роботи і, в більшості випадків, знання англійської мови. Пропозиції щодо роботи отримували лише ті претенденти, які, крім необхідних знань і навичок, поділяли корпоративні цінності західних роботодавців: активну життєву позицію, відкритість, етичне і шанобливе ставлення до оточуючих, прагнення до саморозвитку.
Тенденції на ринку праці почали змінюватися вже з другого кварталу поточного року. Несприятлива економіко-політична ситуація, стрімка девальвація гривні та інші негативні чинники спричинили заморожування планів з розвитку багатьох компаній, і аграрний сектор, на жаль, не став винятком.
Ділова активність на ринку праці, яка щорічно знижувалася влітку, з настанням осіннього бізнес-сезону, на жаль, не досягла звичних показників. В порівнянні з аналогічним періодом 2013 кількість вакансій знизилася на 30-40% за різними напрямками.
В цілому, незважаючи на зниження прибутку і необхідність оптимізації витрат, більшість компаній не ведуть мову про скорочення персоналу, намагаючись зберегти свої команди. Також роботодавці поки не вдавалися до урізання зарплат або компенсацій. Можливо, політико-економічна криза посприяє зниженню перегріву заробітних плат, який вже відчувався в аграрній сфері.
Небагато компаній індексували зарплати згідно доларового еквівалента. Деякі іноземні роботодавці виплачують співробітникам грошові компенсації у зв'язку з різкою девальвацією української валюти.
Діапазон пропонованих заробітних плат для однієї і тієї ж позиції, як і раніше, досить широкий. Наприклад, менеджерам з продажу одного і того самого продукту в різних компаніях можуть платити ставку, що відрізняється в 1,5-2 раза. За топовими позиціями діапазон зарплат ще ширше, але найчастіше пропорційний вимогам і рівню відповідальності.
Сплеску активності серед успішних фахівців аграрної сфери не спостерігається. Робочі сайти не зарясніли новими резюме, і залучити хорошого фахівця - агронома або зоотехніка, директора виробництва або менеджера з продажу - як і раніше, непросто.
Зараз кандидати з меншим ентузіазмом, ніж у минулі роки, розглядають вакансії в start-up проектах або від компаній, які не мають сформованої репутації на українському ринку.
Помітно збільшилося чисельність кандидатів, зацікавлених в закордонних вакансіях. Багато фахівців висловлюють готовність до переїзду в Європу чи близький закордон. З країн СНД для шукачів найбільш привабливі Казахстан і Азербайджан, меншою мірою - Білорусь і Грузія. Переїзд в Росію багато кандидатів аграрної сфери для себе не розглядають категорично. Хоча найбільше закордонних пропозицій для українських аграріїв надходить саме з РФ.
Компанії, що мають філії на сході країни, проводять реструктуризацію і, за можливості, переводять свій персонал з Луганської та Донецької областей в інші, більш спокійні регіони.
Дефіцит висококласних кадрів в аграрній сфері не втратив своєї актуальності й у нинішній ситуації. Тому іноземні, великі національні агрокомпанії продовжують реалізовувати програми, спрямовані на формування кадрового резерву.
Зокрема, це робота з аграрними вишами, яка дозволяє залучати кращих студентів на стажування всередині компанії, популяризувати імідж роботодавця серед молоді, поповнювати свої лави потенційними лояльними співробітниками.
В рамках стажування студенти мають можливість більше дізнатися про практичний бік професії, познайомитися з успішними менеджерами, дізнатися про кращі практики. І, що найважливіше, отримати шанс в майбутньому стати співробітником успішної та стабільної компанії.
На закінчення можна зазначити, що основний кадровий тренд агроринку поточного року - це збереження позицій. Роботодавці не вживали будь-яких дій, які б спричинили відчутні зміни на ринку праці. Також більшість гравців агроринку з оптимізмом дивляться в майбутнє, і аграрний сектор буде одним з перших, де відновиться активне формування нових робочих місць.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...