У червні українці почали частіше просити роботодавців про підвищення

Але на цьому сайті та в інших кадрових агентствах нам підтвердили, що люди майже завжди отримують відмови. "У непростій економічній ситуації роботодавцям не під силу підвищувати зарплату пропорційно зростанню інфляції, і вони намагаються якось "підбадьорити" персонал, вигадуючи різні доповнення до соціального пакету і нематеріальні бонуси", - розповіли в ТОВ "Робота Інтернешнл".
"Зараз роботодавець проявляє свою лояльність не підвищенням зарплат, а нематеріальними методами", - підтвердила контент-редактор порталу rabota.ua Тетяна Пашкіна.
Годують і розвозять по домівках. Раніше так вчиняли тільки компанії з іноземним капіталом і ті, що працюють у сфері IT. Зараз нематеріальні методи поширюються практично на всі сегменти бізнесу. "Фірми пропонують корпоративні кредити, поїздки для всієї родини до Карпат, влітку - на море, медичну страховку, ігрові кімнати з пінг-понгом", - розповіла "Вістям" керівник дослідницького центру міжнародного кадрового порталу "HeadHunter Україна" Уляна Ходорівська. Якщо у фірми є філії за кордоном, то в якості заохочення туди можуть відправити на стажування.
Тенденція зачепила навіть різноробочих, де зазвичай спостерігається постійна плинність кадрів. Супермаркети, наприклад, пропонують співробітникам уніформу, обіди за знижковими картками або взагалі цілком оплачують харчування. "Окремі підприємства забезпечують розвезення від метро до місця роботи. Працівникам, які працюють з вантажами та яким за законодавством покладена медстраховка - беруть більш розширений пакет", - повідомила "Вістям" Тетяна Пашкіна.
У мережі супермаркетів "Ашан", наприклад, взагалі пропонують забезпечити працівників житлом. "Нехай це кімната в гуртожитку, але житло в столиці за рахунок компанії - це рідкісна удача на сьогодні, особливо в даному сегменті ринку праці", - зазначають аналітики порталу rabota.ua.
Працюють такі методи не завжди. Люди воліють бонусам підвищення зарплат, а тому починають шукати нову роботу, як тільки їм відмовляють у збільшенні окладу. Найчастіше це роблять паралельно працюючи на старому місці. Хоча є й такі, що звільняються.
Підступи колег заважають працювати. Незважаючи на активні скорочення кадрів в компаніях і непросту ситуацію на українському ринку праці, шукачі, як не дивно, готові чекати відповідну вакансію, а не йти на першу-ліпшу. "Ми проводили опитування - лише два відсотки згодні на будь-яку роботу, а 60% заявили, що не погодяться і будуть шукати "роботу мрії"", - зазначила Тетяна Пашкіна.
Не готові люди і змінювати сферу діяльності, якщо їхня спеціальність перестає користуватися попитом у роботодавців. "Як це я, бухгалтер з 10-річним стажем, буду працювати оператором контакт-центру, говорять нам клієнти", - розповіли "Вістям" в одному кадровому агентстві. Причому справа навіть не в зарплаті, а в престижі і любові до своєї професії.
Згідно з дослідженням rabota.ua, більшість опитаних ставляться до щодня виконуваних обов'язків з любов'ю. Тільки один відсоток, - кожен сотий українець - ненавидить роботу, а ще третина ставиться до неї без певного негативу або захоплення. "Що найцікавіше, це не залежить від посади, професійної сфери або заробітку. В одному офісі за сусідніми столами можуть сидіти дві людини, які зайняті однаковою справою, і один може любити свою роботу, інший - ненавидіти", - сказала нам Пашкіна.
Але без грошей любов швидко проходить. За даними опитування, при постійних затримках зарплати або незадовільній сумі гонорару любов до роботи з часом втрачають 86% опитаних. Друга за значимістю причина, через яку українці готові розлюбити роботу - нереалізовані кар'єрні амбіції (40%), на третьому - підступи колег і некомфортна обстановка в колективі (33%).

www.rabota.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад