Як знайти роботу студенту стаціонару?

Тому що йому ніколи заробляти (зрозуміло, що ми маємо на увазі не дітей заможних батьків, а звичайних, пересічних студентів, які живуть у гуртожитках та на собі відчули мізерність сучасної стипендії).
Навчання у виші – це величезне навантаження, особливо для тих, хто вступає туди відразу після закінчення середньої школи. Почнемо з того, що денні лекції, семінари і практичні заняття обов'язкові для відвідин практично у всіх державних навчальних закладах. До того ж, однієї присутності на них недостатньо. Слід багато часу приділити навчанню за межами навчального закладу, без самоосвіти – нікуди! Тому часу на роботу залишається не так багато. Однак не буває нічого неможливого!
Скільки грошей потрібно студенту?
Хоча дане запитання звучить дещо дивно, однак без відповіді на нього нам не вдасться виробити успішної стратегії. Звичайно ж, кожен повинен знайти своє рішення. Якщо студент отримує допомогу від батьків, дану суму можна відняти з підсумкової. Скільки грошей йде на харчування, залежить від особистих апетитів кожного, але приблизну витрату підрахувати цілком реально. Необхідно врахувати витрати на проїзд від місця проживання до інституту, на придбання зимового, весняного та іншого одягу, а дівчатам — ще й на косметику, парфумерію і т.п. Окрема стаття витрат для будь-якого студента — зошити, підручники і література взагалі. І врешті в яку суму виллються розваги для тих, хто не мислить без них своє життя? Шляхом нескладного додавання ми отримаємо остаточну суму. Бажано додати до неї невеликий запас на непередбачені витрати. Скільки вийшло? Виходячи з цієї цифри і потрібно вирішувати, яку кількість годинника на день або на тиждень потрібно буде витратити на роботу.
Елементарна математика
Для того, щоб все встигати, доведеться розписати добу по годинах. І оскільки навчання повинне стояти на першому місці, спочатку необхідно виділити час, який потрібно буде проводити в аудиторіях alma mater. До нього слід додати ще час на дорогу у виш і додому.
Обов'язково слід виділити час, необхідний для сну (хоча би сім годин на добу). Якщо Ви не будете висипатися, жодна наука не піде на користь.
В середньому навчання (три-чотири пари в день) і дорога (в середньому дві години) відніматимуть сім-вісім годин на добу, Якщо до цього додати час на сон, то вільними залишаться вісім-десять годин. Частину цього часу сповна реально присвятити трудовій діяльності. До того ж в багатьох вишах два вихідних. Вони повністю залишаються «білими», а значить, їх теж можна використовувати для підробітку. Але не варто забувати, що приблизно стільки ж часу, скільки займе робота, знадобиться для читання і виконання домашніх завдань.
Якою може бути робота?
Більшість студентів віддають перевагу підробіткам ввечері. Можна, наприклад, брати участь в промоушен-акції великої фірми. Про те, як це зробити, легко дізнатися у когось з вже найнятих в них молодих людей.
Ще один непоганий варіант — робота в одному з багаточисельних ресторанів швидкого харчування: треба заповнити анкету і почекати виклику на співбесіду. Переваги такої роботи — можливість підібрати найбільш оптимальний час і місце роботи. Пропозицій для студентів немало: промоутери, продавці, охоронці, вантажники, офіціанти, бармени, агенти, кур'єри... Список можна продовжити. Оголошення про вакансії легко знайти в спеціалізованих журналах, газетах, Інтернеті.
Робота за спеціальністю
Та все ж оптимальним варіантом для будь-якого студента є робота, так або інакше пов'язана з його майбутньою спеціальністю. По-перше, така практика сприяє кращому засвоєнню вишівської програми, а по-друге, після здобуття диплома вже буде хоч якийсь досвід. Так, студенти акторських і режисерських факультетів працюють в театрах статистами або в крайньому випадку - монтувальниками і декораторами сцени. Майбутні філологи і журналісти пишуть статті для газет і журналів, підробляють коректорами в редакціях і видавництвах, пишуть сценарії свят для фірм і підприємств. Для студента-біолога непогано попрацювати в зоопарку або ботанічному саду, доглядаючи рослини або тварин. Студентові-психологові підійде будь-яка робота у галузі маркетингу, менеджменту, реклами і PR. Майбутнім лікарям сам Бог велів підпрацьовувати в лікарнях і поліклініках, хай і на посаді санітара.
Для кожного знайдеться місце, тією чи іншою мірі пов'язане з його майбутньою професією. Головне — не забувати, що в студентські роки (у виші, на роботі і вдома) формується не лише особистість, але й майбутній професіоналізм, завдяки якому вдасться стати незамінним у будь-якому колективі. Необхідно спрямувати на це всі свої старання і ентузіазм.

www.novarobota.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад