Більше половини вчителів та інженерів в Україні працюють не за фахом
Тільки 36% працюючих українців працюють за обраною спеціальністю, 44% були змушені змінити професію. 20% визнають, що їх робота пов'язана з отриманою спеціалізацією хоча б частково.
Вибираючи майбутню професію, абітурієнт, а часто і його батьки, щиро сподіваються, що після закінчення ВНЗ він з легкістю влаштується на високооплачувану роботу. Але, як свідчать результати опитування, далеко не завжди вдається знайти роботу за фахом, тим більше, з гідним фінансовою винагородою.
Хоча нова професія передбачає придбання нових необхідних умінь і навичок, а також знань, яких не дала профільна освіта, більшість опитаних не шкодують про зміну професії. Більш того, 44% офісних працівників упевнені, що вони зробили правильний вибір, а 11% хоч і не задоволені нинішньою роботою, але все ж раді, що не працюють за фахом.
Ще 16%, навпаки, задоволені своєю роботою, хоча й трохи шкодують, що відмовилися від набутої професії. А ось тих, що розчарувалися в новій сфері діяльності, небагато: лише 7% вважають роботу не за професією помилкою, а кожен п'ятий ще не дійшов певного висновку щодо цього.
Чому ж працівники відмовляються від роботи за спеціальністю, хоча витратили чимало сил і часу на отримання профільної освіти? Найчастіше "білих комірців" до зміни професії спонукають проблеми з пошуком роботи (43%), низька зарплата (38%), а також відсутність кар'єрних перспектив (27%).
Дещо рідше (у 23% випадків) основною причиною зміни сфери діяльності може стати втрата інтересу і розчарування в обраній професії. Бувають випадки, коли працівники відмовляються від обраної професії, бажаючи якогось струсу (8%), або ж стикнувшись з професійним вигорянням, апатією і стресами (8%).
Але, як показує практика, непрестижність отриманої професієї теж може зіграти далеко не останню роль. У такому випадку, до "зони ризику" потрапляють водії, таксисти, робітники, працівники сфери послуг, вчителі, а також військовослужбовці, оскільки саме їхні професії українці вважають найменш престижними.
Найчастіше працюють за фахом маркетологи (53%), менеджери (42%) та юристи (44%). І це не дивно, адже практично кожній компанії потрібні фахівці подібного профіля. Проте, більш численним економістам пощастило трохи менше: тільки 37% з них працюють за фахом, ще 22% - частково, а 40%, навпаки, кардинально змінили сферу діяльності.
А от серед працівників як з інженерно-технічною освітою, так і гуманітарною, кожен другий працює не за фахом, і лише один з трьох залишився вірний своїй професії. Тим, хто спеціалізується на природних науках, дещо складніше знайти роботу чітко за спеціальністю, але в той же час багато хто з випускників знаходять себе, працюючи на стику наук, професійних сфер.
Найважче доводиться фахівцям з педагогічною освітою. Тільки 9% педагогів зуміли знайти роботу за фахом, в той час як 83% були вимушені змінити професію. А найчастіше до такого рішучого кроку підштовхують проблеми з пошуком роботи, низька зарплата, а також відсутність кар'єрних перспектив.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...