В Україні дефіцит інженерів і технологів

Досвідчених інженерів і технологів у фармацевтичному бізнесі, тютюновій промисловості та атомній енергетиці на українському ринку дуже мало. При цьому вимоги до претендентів, як правило, високі та досить жорсткі: найчастіше роботодавець чекає побачити "готового" фахівця з достатнім досвідом роботи. 
В Україні все сильніше проявляється дефіцит виробничників. У середньому на одну вакансію претендують дві особи: hh.індекс (відношення кількості резюме до кількості вакансій) становить від 1,8 до 2,5. У середньому за 2012 рік показник становив 2,3, а з початку 2013 року, конкуренція між роботодавцями навіть дещо збільшилася і знаходиться на рівні 2,1-2,2. Такі показники дають можливість цьому напрямку перебувати в топі найбільш затребуваних професійних сфер: на сьогодні виробничі професії займають 4-5 місце в рейтингу найбільш затребуваних фахівців.
За кількістю спеціалізацій серед шукачів лідирує машинобудування, сільськогосподарське виробництво, харчова промисловість і металургія. А ось досвідчених інженерів і технологів у фармацевтичному бізнесі, тютюновій промисловості та атомній енергетиці на ринку замало.
За рівнем кваліфікації найбільша кількість резюме приходить від інженерів і технологів, але також велика частка тих, хто вважає, що вміє керувати виробничими проектами, цехами та підприємством у цілому.
Незважаючи на брак фахівців у багатьох виробничих напрямках, вимоги до претендентів, як правило, високі та досить жорсткі. Найчастіше роботодавець чекає побачити "готового" фахівця з достатнім досвідом роботи.
Традиційних для багатьох інших галузей вакансій "молодшого спеціаліста", "помічника керівника" у виробничій сфері практично немає. Влаштуватися на свою першу роботу молодому спеціалісту найчастіше допомагає терпіння, удача або знайомство.
Дані були отримані в результаті аналізу бази даних вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

ubr.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад