З офісним злодійством стикалися 77% українців
В онлайн-опитуванні взяли участь 4853 жителя Україна (53% чоловіків і 47% жінок), зайнятих у всіх сферах бізнесу. Як зазначає генеральний директор кадрового порталу HeadHunter України (hh.ua) Марина Маковій, більшість респондентів в першу чергу під крадіжкою розуміють привласнення чужих речей і грошей (78,6%), винесення додому офісного приладдя (68,1%) і готової продукції підприємства (66,4%). Також серед проявів, які опитані характеризують як злодійство - нецільове використання комерційної таємниці (58,8%) і вживання чужої їжі з холодильника (57,5%).
Використання залишків сувенірної та презентаційної продукції багато респондентів крадіжкою не вважають, так само як використання службового мобільного зв'язку, Інтернету та принтера в особистих цілях. При цьому при відповіді на запитання, що найчастіше трапляється у Вас на роботі, ситуація стає просто дзеркальною - використання в особистих цілях офісної оргтехніки (58,5%), мобільних телефонів та Інтернету тут, навпаки, лідирує (53,2%). Тобто такі речі співробітники регулярно спостерігають за своїми колегами, проте не помічають таких фактів за собою. Ще 46% респондентів бачать, як забирають додому канцтовари та туалетний папір.
За словами генерального директора компанії HR-Consulting Юрія Кострикіна, як правило, крадуть там, де це допускається. "У разі застосування технічних засобів захисту (камери стеження, регламентні обмеження щодо допуску до ресурсу) в комплексі з адміністративними можна звести до мінімуму можливості втрат", - переконаний рекрутер.
Більшість українців запевняють, що чесні перед своїми роботодавцями - 58,5% стверджують, що особисто вони нічого матеріального з офісу додому не приносять. Серед тих, хто зізнався, найпопулярніші варіанти - сувенірна продукція (23,7%) і преса (15,2%).
При цьому, за словами керівника юридичного департаменту кадрового порталу hh.ua Анни Воєводіної, будь-яке розкрадання майна компанії, навіть найдрібніше, можна назвати крадіжкою - від класичної крадіжки та купівлі товарів і послуг для компанії за так званий "відкат" до промислового шпигунства і витоку комерційної інформації. По суті, підробка лікарняного і відсутність на робочому місці за фактично неповажних причин, за умови, що компанія цей час оплачує, теж є розкраданням.
Складнішою є справа з відкатами. Це - теж шахрайство (заволодіння чужим майном шляхом обману або зловживання довірою). "Користуючись довірою начальника, співробітник вводить його в оману, пропонуючи вибір підрядника нібито на найвигідніших умовах для першого, тим самим отримуючи певну вигоду для себе", - пояснює Анна Воєводіна.
Понад 63,5% опитаних стверджують, що в їхній сфері відкатів не беруть, а якщо беруть, то розмір останніх залишається для опитаних загадкою (9,8%). Згідно з даними дослідження, найчастіше беруть відкати у сфері оптових продажів, нерухомості, послуг для бізнесу, реклами. П'ята частина співробітників обмежуються відкатами до 20% від суми (закупівельної ціни продукції або договору підряду).
За словами партнера компанії "Астра Бізнес Консалтинг" Тараса Полюляха, за кількістю скоєних фактів крадіжок у компаніях, безумовно, лідирує нижча ланка, проте за сумою збитку набагато більше матеріальної шкоди роботодавцям часто завдають управлінці середньої ланки топ-менеджмент. Цей найманий персонал "забирає" близько 20-30% цінностей. На персонал середнього і нижнього рівня припадає близько 10-30% у питомій вазі розкрадань. Ще близько 2-3% крадіжок здійснюється співробітниками підрозділів охорони.
За матеріалами: «Діло».
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...