Літні тенденції українського ринку праці
Виходячи з величезної кількості вихідних у травні, наші співвітчизники трохи розслабилися, але при цьому відпочивши протягом свят небагато людей скористалися строковими відпустками - навіщо, якщо вихідних маса? При цьому протягом останнього весняного місяця і початку літа сформувалася низка тенденцій, про які розповімо в даній публікації.
Насамперед слід зазначити, що нинішнє літо є не зовсім типовим для ринку праці, оскільки Чемпіонат Європи з футболу, що проходить в Україні, певним чином простимулював розвиток торговельних підприємств, роботу у сфері нерухомості та сфері обслуговування.
Так, згідно зі звітом Національного банку, вже у квітні спостерігалося значне зростання зайнятості населення в даних галузях. «Кількість штатних працівників продовжувала зростати четвертий місяць поспіль. У порівнянні з квітнем 2011 року кількість працівників збільшилася на 0,5% і склала 10 613,2 тис. осіб », - йдеться в огляді НБУ.
Найпомітніше збільшення кількості працівників зазначене у сфері торгівлі (на 7,9%), діяльності готелів та ресторанів (на 4,3%) і в сфері операцій з нерухомим майном (на 2,7%).
При цьому, за даними НБУ, кількість зареєстрованих безробітних у квітні істотно знизилася - на 16,2% порівняно з відповідним місяцем попереднього року і склала 486,0 тис. осіб. "Рівень зареєстрованого безробіття на 1 травня 2012 року склав 1,7% від кількості населення працездатного віку. А рівень працевлаштування підвищився (на 8,6% в річному вимірі)", - наголошується в аналітичному огляді головної фінустанови країни.
Крім того, аналітики ринку запевняють, що весна була продуктивним періодом для українського бізнесу, протягом усіх весняних місяців на ринку праці спостерігалося істотне зростання. У травні, в порівнянні з попереднім місяцем, наприклад, на сайті hh.ua було розміщено на 30% більше вакансій і на 36% більше резюме. Фахівці компанії повідомляють, що в порівнянні з аналогічним періодом минулого року ринок праці виріс практично вдвічі. Традиційно активними сферами, крім перерахованих вище, аналітики називають інформаційні технології та маркетинг.
Пожвавлення: кого потребує ринок?
Однією з найбільш цікавих вакансій для роботодавців маркетингових спеціальностей виявився SMM-менеджмент. За даними hh.ua, реклама продуктів за допомогою соціальних мереж є все більше цікавою українському бізнесу. У цій сфері з'являються вакансії усіх рівнів - від асистента SMM-менеджера до керівника відділу Інтернет-реклами.
Помітне пожвавлення можна спостерігати і в юридичній сфері. Так, наприклад, в травні більше стали шукати юристконсультантів зі спеціалізацією в корпоративному та податковому праві. У зв'язку з новими правилами доступу до інформації актуальними стали вакансії для юристів зі знанням правої бази в сфері інтелектуальної власності та захисту інформації.
Стажування
Кінець навчального року - період пошуку компаніями інтернів та стажерів. Лідерами в цій сфері, як зазначають експерти, є банки та маркетингові компанії. Банки традиційно шукають персонал для роботи з клієнтами та продажу банківських послуг, а маркетингові компанії - інтернів у відділи реклами та брендингу. Є непогані шанси знайти потрібну програму для стажування і у молодих фінансистів. Ті ж молоді фахівці, які поки не зацікавлені в пошуці кар'єрних можливостей, можуть знайти сезонні, тимчасові підробітки - кур'єрами, операторами call-центру, офіціантами, акторами, аніматорами. Кількість подібних «сезонних» вакансій також істотно збільшилася до літа.
Шукати роботу влітку - вперед та з піснею!
По-перше, як стверджують фахівці ринку, саме літній період - в обхід будь-якого роду стереотипів про відпочинок - є найкращим періодом для пошуку роботи. Ще один фактор, що говорить на користь того, що роботу варто шукати влітку, - той факт, що після відпустки багато людей переходять на нове місце роботи, а знайти заміну їм не так просто. До того ж, і потенційні кандидати на зайняття посад, що звільнилися, не особливо квапляться жертвувати своїм відпочинком. Тому на ринку праці утворюється свого роду вакуум, який робить літній час вельми вдалим для пошуку нової роботи.
При цьому серед експертів побутує також думка про те, що потреби компаній в персоналі і кваліфікованих співробітниках до сезону не прив'язані, а якщо й прив'язані, то дуже незначно. Тому тим, хто шукає роботу, фахівці рекомендують не відкладати це до осені.
По-друге, тиск з боку керівництва в літній період значно знижується - нові проекти тільки готуються до старту, тому новим співробітникам простіше адаптуватися на робочому місці, зав'язати стосунки з колегами. До того ж, багато великих компаній використовують літній період для проведення різних корпоративних заходів - від спільного відпочинку до навчальних семінарів - що надає ще один шанс освоїтися та підвищити свій професійний рівень, не отримавши повного навантаження.
Третя особливість - наймання переважно універсальних професіоналів. Як повідомляють експерти консалтингової компанії «НРБ-Консалт», найбільш затребувані сьогодні ІТ-менеджери, здатні відповідати за функцію в цілому; HR-менеджери (HR бізнес-партнери), знайомі з різними блоками управління персоналом; PR-менеджери, які володіють інструментами Інтернет-просування ; і навіть люди, здатні поєднувати посаду менеджера-технолога з посадою менеджера з продажу в компанії сектору харчової промисловості. За цим, як зазначають фахівці, стоїть прагнення працювати більш ефективно заради подолання наслідків кризи.
Прогнози та зарплати
Що стосується особливостей розвитку ринку в найближчому майбутньому, то, як зазначають фахівці, перш за все передбачається наявність сезонного заробітку - тобто лоткова і стихійна торгівля, оскільки поблизу водойм та пляжів потрібні рятувальники, а ще наявний підвищений попит на представників сфери обслуговування. В цілому ж ніяких істотних змін влітку аналітики не обіцяють, зазначаючи лише відсутність традиційного спаду у зв'язку з футбольним чемпіонатом. Однак цілком можлива якась стагнація на ринку праці в період вступної кампанії - євро закінчиться, абітурієнти та студенти в більшості своїй займуться звичними справами - одні вступати, інші - відпочивати перед початком навчального року, хоча суттєво на структуру ринку це не вплине.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...