Найближчим часом на ринку праці будуть затребувані фахівці в залежності від стану підйому економіки
Як зазначає Максим Борода, експерт Міжнародного центру перспективних досліджень, впродовж останнього року відбулося певне саморегулювання ринку. Висококваліфіковані фахівці з більшості сфер, які ще не відновилися після кризи, - а це банківський сектор, продаж, реклама, - знайшли собі застосування в суміжних галузях.
Але при цьому проблемною залишається ситуація в тих сферах, де потрібен великий обсяг спеціальних навичок, наприклад у будівництві. "Інженерові або технологу перекваліфікуватися та піти в суміжну галузь набагато складніше, ніж фінансистові або маркетологові", - пояснює Максим Борода.
Однак, незважаючи на досить мляву динаміку ринку, існують і так звані дефіцитні професії. На цих фахівців постійно зберігається високий попит. За даними компанії "Headhunter Україна", найбільш затребуваними залишаються фахівці в сфері IT-технологій, а саме C++ developer і PHP developer.
За словами Сергія Дідковського, керівника відділу маркетингу "HeadHunter Україна", в Україні є гарні розробники, але їх дуже мало й тому вони високо цінуються. Деякі українські компанії у зв'язку із цим навіть відкривають свої представництва в Китаї, Сінгапурі, Індонезії, тому що там більше таких програмістів.
Наступними в рейтингу найбільш затребуваних професій ідуть фахівці з SEO, менеджери з продажу, інженери, аудитори, бухгалтери, генеральні директори та HR-менеджери. На думку експерта, у наступному році цей перелік залишиться без істотних змін.
Що стосується кількості вакансій, найбільш "об'ємною", за даними hh.ua, залишалася протягом року сфера продажів, за якою з невеликим відривом йдуть інформаційні технології. У порівнянні з 2009-м роком, в 2010-му спостерігалося зростання кількості пропозицій для шукачів у маркетингу та рекламі, банківській справі й інвестиціях, а також у сферах управління персоналом і будівництві.
У цілому, найближчим часом на ринку праці будуть затребувані фахівці в залежності від стану підйому економіки. За словами Максима Бороди, можна говорити про два сценарії: динамічне відновлення та стагнація. Різниця між ними тільки у швидкості розвитку подій, а закономірність однакова. "Спочатку зростання виробництва в традиційних експортних галузях України - металургія та хімія, потім відновлення супутніх галузей, таких як транспорт, фінансовий сектор, реклама, і галузей, орієнтованих на внутрішній ринок. Це оптова та роздрібна торгівля, послуги", - зазначив експерт.
За матеріалами: http://www.bagnet.org/
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...