Попастися на вудку
Здавалося б, всі прийоми нечистих на руку роботодавців давно відомі. Тим не менш, шахраї на ринку праці не переводяться, а компанії-одноденки з'являються щодня. На думку юристів, не останню роль в цьому грають самі працівники, які погоджуються на будь-які умови роботодавця і тим самим дають компаніям можливість продовжувати нечесну гру.
Попастися на вудку
Намагайтеся уважно читати оголошення про вакансії. Якщо роботодавець пише
про зарплату на порядок вище тієї, яку пропонують інші компанії, це може бути непрямою ознакою того, що вас обманюють. Так що всерйоз сприймати оголошення з серії "Відмінна робота поза офісом, оклад - 80 тисяч рублів, бонуси, можливості кар'єрного зростання", де зазначено дивний телефон і немає назви організації, не варто в жодному випадку.
Співбесіда, де крім вас зібралися ще 50 чоловік, а роботодавець, змалювавши золоті гори, тут же пропонує кожному пройти платний тест або прослухати курс навчання за певну суму, - один з найпоширеніших способів збагатитися за рахунок кандидата. Сюди ж відносяться прохання наймача купити спецодяг або пройти дороге медичне обстеження. Ви не повинні витрачати власні кошти - це прямий обов'язок роботодавця.
Всі за правилами
Обіцянки роботодавця не повинні суперечити вашим справжнім завданням і умовам. Якщо на зустрічі з'ясовується, що ви будете виконувати обов'язки, що відрізняються від тих, що були зазначені в оголошенні про вакансію, задумайтеся, чи варто працювати в компанії, яка обманює вас з першої хвилини.
Обов'язково уточніть, яку суму ви будете отримувати на руки кожен місяць. Вимагайте, щоб з вами було укладено трудовий договір.
Дуже часто роботодавець відмовляється підписувати будь-які документи з кандидатом на час випробувального терміну, щоб мати можливість виплачувати йому меншу заробітну плату. Пам'ятайте про те, що будь-які випробувальні терміни повинні бути оформлені належним чином.
Протягом трьох днів з моменту працевлаштування підлеглого роботодавцеві необхідно видати наказ, в якому мають бути відображені всі умови прийняття співробітника на роботу.
Іноді наймач приховує від співробітника той факт, що насправді він приймає його не на постійну роботу, а бере його, наприклад, як тимчасову заміну співробітниці, що пішла в декрет. Якщо у працівника в майбутньому не буде необхідних документів на руках, йому не вдасться довести в суді свою правоту, оскільки наймач буде стверджувати, що згадував про те, що робота буде носити тимчасовий характер.
Звертайте увагу на назву та адресу юридичної особи. Якщо на фасаді будівлі красується одна вивіска, а в трудовому договорі вказано зовсім інший роботодавець, експерти радять задуматись. У разі виникнення будь-якого конфлікту, будь то затримка заробітної плати або невиплата відпускних, вам буде набагато складніше домогтися справедливості, так як судитися доведеться з компанією-примарою.
На латинице
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...